Leśna Osada - wielki piknik edukacyjny za pasem

20 Styczeń 2023
Koło fortuny, konkursy, warsztaty i zabawy w towarzystwie znanych maskotek związanych z Zieloną Górą. A wszystko po to, by w najmłodszych zaszczepić szacunek do środowiska. Finał akcji Ekochoinka zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźcie, co będzie się działo 25 stycznia wokół ratusza.

Na razie ekopatrole kursują po mieście i zbierają świąteczne choinki. Tak będzie do końca stycznia. Drzewka odebrane od mieszkańców przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej zostaną rozdrobnione, powstanie naturalny nawóz idealny dla roślin preferujących kwaśny odczyn gleby. Wzorem poprzednich lat zielonogórzanie będą mogli odebrać nawóz w miejscu i terminie ustalonym przez ZGK - warto zatem śledzić aktualności w social mediach, na stronach internetowych i, oczywiście, na łamach „Łącznika Zielonogórskiego”.

To już szósta edycja akcji ekologicznej, za którą stoi urząd miasta we współpracy z ZGK oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze. W akcję Ekochoinki wpisują się również artystyczne działania „Dobro z natury” oraz finał akcji w Leśnej Osadzie, czyli wielki piknik edukacyjny. To na niego czekają najmłodsi!

Tylu nas jeszcze nie było!

Już w środę, 25 stycznia w godz. 9.00-13.00 w Leśnej Osadzie spotkamy się przed ratuszem. Będą warsztaty i kreatywne ekozabawy. Imprezę poprowadzi zielonogórski artysta Radosław Blonkowski, czyli „Rademenez”. Atrakcje, wspólnie z leśnikami i przedstawicielami urzędu miasta, przygotują partnerzy pikniku: Zielonogórski Ośrodek Kultury, Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, Lubuski Urząd Wojewódzki i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Centralne Laboratorium Badawcze Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oddział w Zielonej Górze, Hufiec Zielona Góra Związku Harcerstwa Polskiego, Stelmet S.A., SWISS KRONO sp. z o.o, Biuro Ochrony Środowiska urzędu miasta Zielona Góra, Nadleśnictwo Nowa Sól, Nadleśnictwo Krzystkowice, Nadleśnictwo Zielona Góra.

Artyści mogą dołączyć

Do 25 stycznia mają czas artyści, którym ekologia w duszy gra. Osoby zainteresowane wykonaniem prac na drewnianych krążkach z miejskiej choinki mogą zgłaszać się do RDLP w Zielonej Górze. Wystarczy napisać na dres e-mail: komunikacja@zielonagora.lasy.gov.pl lub zadzwonić: 601 312 184 (od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 15.00). - Eko Choinka stała się już tradycyjnym przedsięwzięciem proekologicznym zielonogórzan. Jeśli popierasz naszą ideę, dołącz do nas i inspiruj innych - zachęca Ewelina Fabiańczyk, rzeczniczka RDLP w Zielonej Górze.

(ah)