Lato w mieście naprawdę da się lubić!

24 Czerwiec 2022
I już po raz 19. przekonuje nas o tym Zielonogórski Ośrodek Kultury. Wraz z partnerami dwoi się i troi, organizując wydarzenia kulturalne dostępne dla każdego mieszkańca i turysty. Wakacje jak zwykle upłyną pod hasłem Lata Muz Wszelakich.

Koncerty, warsztaty rzeźbiarskie, przedstawienia teatralne, obserwacje nieba, kino plenerowe, spacery po mieście, rodzinne pikniki... Można by długo wymieniać kolejne atrakcje przygotowane na najbliższe dwa miesiące. - Będzie różnorodnie, bo o to właśnie nam chodzi. Żeby każdy znalazł propozycję dla siebie. Chcemy również pokazać miejsca, które po połączeniu miasta z gminą na nowo tętnią życiem. Dlatego część wydarzeń odbędzie się w pałacu w Starym Kisielinie oraz w Parku Książęcym w Zatoniu - opowiadała na konferencji prasowej Agata Miedzińska, dyrektor ZOK-u.

Organizatorzy stawiają też na inne zielone miejsca w mieście. „Bajki, bajdy, banialuki” odbędą się w Ogrodzie Botanicznym, a w Dolinie Gęśnika w niedziele odpocząć będzie można na rodzinnych piknikach muzycznych. Jeśli o muzykę chodzi, to podczas lata będzie jej wiele - zarówno klasycznej, jak i rozrywkowej. - Spotkamy się na magicznych, kameralnych koncertach w Zatoniu - zapowiedział Rafał Kłoczko, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej. Mocniejsze brzmienia zapewni natomiast Cafe Noir. Tam podczas sobotnich koncertów pobawimy się przy rockowych i metalowych dźwiękach. - Zapraszamy każdego, ale glany obowiązkowe - śmiał się Kuba Goc z Cafe Noir. Tradycyjnie odpoczniemy „z książką na leżaku” w Bibliotece Norwida, poobserwujemy niebo i spadające gwiazdy w Planetarium Wenus oraz połączymy zabawę z nauką podczas Pikniku Naukowego Centrum Keplera. Przewodnicy turystyczni zabiorą nas na spacery tematyczne po zakamarkach Zielonej Góry, a wieczorami rozłożymy koce i leżaki przed pałacem w Starym Kisielinie na familijnym kinie plenerowym. W sierpniu będą tam fruwać trociny w trakcie pleneru rzeźbiarskiego. Podczas tego wydarzenia powstaną ławki, które później ozdobią przypałacowy park. - W czwartki organizujemy też potańcówki na scenie przed pałacem - zapraszał Leszek Jenek, kierownik filii ZOK w Starym Kisielinie.

Nie zabraknie też wieczorów u Luteranów i bluesowych nocy. Pełen program Lata Muz Wszelakich dostępny na www.zok.com.pl. Program lipcowych atrakcji opublikujemy w przyszłym numerze „Łącznika”.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki