Łączy nas Zielona Góra - pomysły

9 Styczeń 2022
Ponad miesiąc temu zaczął działać jubileuszowy Bank Dobrych Pomysłów, w którym zbieramy propozycje na imprezy i wydarzenia z okazji 800- i 700-lecia naszego miasta. Dziś kolejne głosy zielonogórzan.

Pomysły drobne i duże - wszystkie godne rozpatrzenia. Na przykład… puszki wspomnień rozstawione na osiedlach.

* Zosia Szozda: - Organizowanie latem w całym mieście, na osiedlach, pikników integracyjnych dla mieszkańców - przez samych mieszkańców, gdzie dorośli i dzieci graliby w dawne gry i zabawy, z rozstawionymi stołami, konkursami na potrawy wg przepisów, które gościły na stołach w przeszłości w mieście, z opowiadaniami starszych mieszkańców ciekawostek związanych z powstawaniem osiedli, wydarzeniami, z puszką wspomnień na każdym z osiedli, gdzie mieszkańcy wrzucaliby zapisane ciekawostki, ważne dla nich rzeczy związane z miastem, a do drugiej wrzucaliby swoje pomysły - jak miasto miałoby wyglądać za 10 lat.

* Anna Urbańska: - Można: 1. wydać jubileuszową pieczęć i udostępnić ją zainteresowanym np. w Informacji Turystycznej oraz instytucjach kultury. 2. Stworzyć „Aleję Gwiazd” i zaprosić do odciśnięcia swoich dłoni aktualnie żyjących sławnych zielonogórzan. 3.Przygotować „kapsułę czasu”, w której znajdą się przedmioty zaproponowane przez współczesnych mieszkańców Zielonej Góry.

* Galantowicz Miłosz: - Zrobić grę online połączoną z realem, tj chodzeniem po mieście wg np. szlaku winnic i zdobywanie punktów lub fantów w lokalnych miejscach, zwłaszcza tych historycznych.

* Zbigniew Stojanowski-Han: - Proponuję z okazji zbliżającego jubileuszu podświetlić wieżę zielonogórskiego ratusza. Jest ona jedyną dominantą Starego Miasta, która po zmroku jest słabo widoczna. Dwie pozostałe wieże (konkatedra oraz kościół Matki Bożej Częstochowskiej) są podświetlone i widoczne po zmroku. Wieża zielonogórskiego ratusza jest na tyle ciekawą budowlą, że podświetlenie jej stanowiłoby uatrakcyjnienie zielonogórskiego Starego Rynku i całej okolicy również w nocy.

Tomasz Czyżniewski

FB.com/czyzniewski.tomasz

 

WYŚLIJ PROPOZYCJĘ

Masz ciekawy pomysł i jesteś gotowy go zrealizować? Szukasz wsparcia miasta? Przyślij nam swoją propozycję. Krótko opisz ją w kilkuset znakach tekstu, określ przewidywane koszty i kto będzie realizował zadanie.

Ofertę wyślij na adres:

sekretariat obchodów 800-700 lat Zielonej Góry

800-700lat@um.zielona-gora.pl

tel. 68 456 49 35

Stary Rynek 1

65-067 Zielona Góra

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki