Kolejki na Batorego? Wiadukt w remoncie!

13 Marzec 2013
Wiadukt kolejowy nad ul. Batorego – to jedno z „wąskich gardeł” na komunikacyjnej mapie miasta. Teraz jest jeszcze trudniej, bo trwa remont wiaduktu.

Teraz, na dodatek, jest jeszcze węższe, bo PKP PLK rozpoczęły remont tego obiektu i wprowadzono tam ruch wahadłowy. Odnawiana jest stara elewacja, parapety i dźwigary mostu. Jest co naprawiać, bo to zabytkowy wiadukt, który powstał pod koniec XIX wieku, a dziś przebiega nad jedną z najruchliwszych ulic miasta. Tędy wiedzie najkrótsza droga ze starego miasta i centrum administracyjnego do centrów handlowych.

Roboty potrwają przynajmniej do 20 marca. Ale na tym nie koniec. Bo miasto przymierza się do dużego remontu całej ul. Batorego, na odcinku od ronda przy ul. Dworcowej do skrzyżowania z ul. Energetyków, gdzie ma powstać nowe rondo. Wówczas wiadukt miałby zostać przebudowany i poszerzony o dodatkowy tunel. Inwestycja ma być sfinansowana w połowie przez budżet państwa, w ramach programu tzw. schetynówek. Niestety, skala remontu będzie tak duża, że trzeba będzie czasowo w ogóle wyłączyć tę drogę z ruchu.