Kolej na wycieczkę

15 Maj 2024
Dobra wiadomość dla miłośników turystyki kolejowej. Rozpoczął się nowy sezon akcji „Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami Polregio”.

Siódmy sezon wycieczek kolejowych z Polregio wystartował majówkowym wypadem z Zielonej Góry do Wolsztyna na 28. Paradę Parowozów. Przewoźnik ma w tym roku jeszcze 10 propozycji turystycznych - wypady do parku krajobrazowego, winnicy, nad jezioro oraz innych ciekawych miejsc w regionie… i nie tylko. Wycieczki odbywać się będą od maja do grudnia. Aż osiem razy pociągiem wyruszymy z zielonogórskiego dworca PKP. I tak na przykład już w najbliższą sobotę, 18 maja, z Zielonej Góry miłośnicy turystyki kolejowej pojadą zwiedzić park Mużakowski, a 22 czerwca wybiorą się do Tuplic - stąd zorganizowana zostanie wycieczka rowerowa do Łęknicy i Przewozu, z kolei 13 lipca do Pszczewa i Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, W zależności od wybranego celu podróży bilety będą kosztować od 45 do 75 zł. Można je kupować przez stronę internetową Polregio i w kasach biletowych.

Podczas każdej wycieczki najmłodszym uczestnikom podróżującym z rodzicami czas umilą animacje, dzieci będą też mogły zbierać specjalne pieczątki, które wymienią na nagrody niespodzianki, natomiast wszyscy podróżni mogą liczyć na słodki poczęstunek. O komfort i bezpieczeństwo zadbają doświadczeni przewodnicy.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Polregio, pytania można też kierować pod adres: rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

(el)