Kocia Kawiarnia znów otwarta

11 Czerwiec 2021
Ponownie możesz napić się kawy i zjeść deser w towarzystwie Lucka, Lotki, Róży, Frytki i Kulki. Kociaki czekają na ciebie w lokalu przy ul. Drzewnej.

W lutym ubiegłego roku Aneta Kokawska-Tadra dogrywała ostatnie szczegóły i cieszyła się z otwarcia pierwszej w regionie Kociej Kawiarni. Spełniła marzenie o lokalu, w którym rządzą koty. Jej radość trwała około miesiąca. Ze względu na lockdown, zabrała koty do domu i zamknęła kafejkę na cztery spusty. - Szkoda, bo wtedy kawiarnia została dobrze przyjęta. Było bardzo fajnie, ale krótko - śmieje się pani Aneta.

Drugie otwarcie, w okolicy wakacji, było trudniejsze. Zielonogórzanie chętniej spędzali czas w ogródkach i na powietrzu. - Klimat, na jakim mi zależało, stworzyliśmy jesienią. Wrzesień i październik to były dobre miesiące. Ludzie chętnie rozmawiali ze sobą pomiędzy stolikami, bawili się z kotami, widać było, że kochają te mruczki - opowiada A. Kokawska-Tadra. Niestety, rozpoczął się drugi lockdown. Kawiarnia znów opustoszała. Nie otrzymała pomocy rządowej ze względu na to, że jest fundacją prowadzącą działalność gospodarczą. - Styczeń był strasznym miesiącem. Dostawałam same odmowy, ZUS trzeba była nadal opłacać, już prawie chciałam zamknąć kawiarnię. Wtedy z pomocą przyszły prywatne osoby. Założyłam zrzutkę i w zamian za wpłaty, darczyńcy dostawali poduszki z kotami, vouchery do kawiarni. Później powstała też grupa licytacyjna na Facebooku. Ludzie chętnie dzielili się fantami, podbijali ceny. Nie sądziłam, że obcy będą chcieli pomóc kawiarni, szczególnie, że dla wszystkich to był ciężki czas. Do teraz mam ciarki jak o tym opowiadam - mówi wzruszona pani Aneta.

(ap)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki