To ci dopiero weekend! Impreza goni imprezę!

10 Czerwiec 2022
Mieszkańcy sołectw wiedzą jak wykorzystać długie i słoneczne czerwcowe dni. W piątek i sobotę w Ochli, Kiełpinie, Starym Kisielinie oraz Przylepie można będzie potańczyć, spotkać znanych sportowców, zobaczyć pokazy strażaków i obejrzeć występy lokalnych artystów. Atrakcji będzie bez liku!

CEGIEŁKA DLA ADASIA

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Ochli organizują festyn charytatywny dla Adasia, ucznia ósmej klasy. Podczas majowej burzy w dom, w którym mieszkał wraz z rodziną, uderzył piorun, a pożar zniszczył całe mieszkanie. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka na jego odbudowę. Pomóc postanowili również szkolni koledzy i koleżanki i wspólnie z nauczycielami zapraszają w piątek, 10 czerwca, od godz. 16.30 do szkoły podstawowej w Ochli. - Zaplanowaliśmy gry i zabawy dla dzieci oraz liczne wydarzenia m.in. pokazy karate, sprzętu strażackiego i wojskowego. Będzie też loteria fantowa z cennymi nagrodami - wylicza Małgorzata Klinowska, dyrektor ZE nr 5. W programie także grillowanie, gofry, wata cukrowa, kiermasz ciast oraz lubiane przez dzieci ogromne dmuchańce.

RODZINNY FESTYN

Park w Kiełpinie to idealne miejsce na towarzyskie spotkania. Zadbane alejki, oczka wodne, zadaszone wiaty i miejsce na ognisko. I to właśnie w tym miejscu rada sołecka i sołtyska Aneta Walczak organizują  w sobotę, 11 czerwca, festyn dla mieszkańców. - Będzie coś i dla ciała, i dla ducha - uśmiecha się tajemniczo A. Walczak. W programie m.in. animacje dla dzieci, loteria fantowa, grill i ciasto, występy wokalne Kingi Walczak i Michaliny Smolińskiej, pokazy strażaków z OSP Jarogniewice. Przy okazji festynu odbędzie się zbiórka dla Klary Ślązak. Za wrzut do puszki dzieci będą mogły pomalować swoje twarze w fantazyjne wzory. Start o godz. 16.00.

DYSKOTEKA W KISIELINIE

Mieszkańcy Nowego i Starego Kisielina będą celebrować Święto Rodziny niemal do białego rana! - To będzie Dzień Dziecka, Matki i Ojca w jednym, cudownym wydarzeniu. Podczas lockdownu musieliśmy zawiesić naszą działalność towarzyską, więc mamy sporo do nadrobienia - mówi Mariusz Rosik, miejski radny i organizator festynu. Plenerowe spotkanie rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca, o godz. 15.00 w parku przy ul. Św. Floriana w Starym Kisielinie. Nie zabraknie animacji dla dzieci, fotobudki i dmuchanych zjeżdżalni. Swoje przysłowiowe pięć minut będą mieli tancerze z Krainy Tańca oraz Spoko Family. Na scenie pojawią się też: Studio Piosenki Rezonans, zespół Bolero oraz Jadwiga Macewicz w repertuarze piosenek Sanah. Wieczorem DJ Pablo zachęci dorosłych, żeby to oni wskoczyli na taneczny parkiet.

Przy okazji festynu odbędzie się również zbiórka krwi w Mobilnym Punkcie Poboru Klubu HDK Ognik. Cennym czerwonym płynem będzie można podzielić się od 9.00 do 14.00 przy OSP Stary Kisielin. Od 12.00 do 15.00 sąsiedzi mogą wymieniać się książkami oraz sadzonkami.

JARMARK ŚW. ANTONIEGO

W najbliższą sobotę, 11 czerwca, bawić będą się również mieszkańcy Przylepu. W parku wiejskim przy ul. Kolejowej organizatorzy przygotują moc atrakcji dla dzieci: darmowe zabawy na dwóch dmuchanych dużych zjeżdżalniach oraz dmuchaniec Minionki do skakania, zabawy z animatorem przy dźwiękach wesołej muzyki, warsztaty z policjantami na torze rowerowym - nauka zasad ruchu drogowego w formie zabawy, pokaz OSP Przylep z możliwością obejrzenia aut strażackich, tańce, zabawy i zdjęcia z dużymi maskotkami - Jednorożcem, Myszką Mini i Kubusiem Puchatkiem, konkursy ze słodkimi nagrodami, stoiska z watą cukrową, popcornem, lodami i innymi pysznościami. O godz. 18.00 niespodzianka dla wszystkich fanów żużla - uczestników imprezy odwiedzą Patryk Dudek, Mateusz Tonder i Grzegorz Walasek. Od 19.00 zabawa przy muzyce na żywo, zagra zespół Akcent.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki