Już są wakacje

28 Czerwiec 2013
To już laba na całego! Jeszcze tylko dzisiaj trzeba było odebrać świadectwa i... na wakacje! Koniec roku szkolnego.

Klasę II G z Gimnazjum nr 6 spotkaliśmy wczoraj na schodach prowadzących do szkoły. Pełen luz. Wszyscy rozmawiają o wakacjach. – Ja wyjeżdżam z rodziną nad Bałtyk – zdradza Klaudia Zatwarnicka, która na lekcje do szkoły, w centrum miasta, dojeżdża z Kamionki w pobliżu Ochli.

Również nad może wybiera się Martyna Zelisko. - W czasie wakacji pojadę do taty. Na pewno wybiorę się nad jezioro z przyjaciółmi, odwiedzę też babcię i ciocię - opowiada. - Po wakacjach wrócę do szkoły, i muszę przyznać, że ostatnio polubiłam chodzenie do szkoły. Nauka poszła mi w tym roku bardzo dobrze, czego efektem jest świadectwo z paskiem.

- Mi też poszło nie najgorzej – zdradza siedząca obok Klaudia Dziub. - Chociaż oceny mogłyby być lepsze. Szkołę oceniam bardzo dobrze. Jeśli chodzi o plany wakacyjne, to w lipcu prawdopodobnie pojadę gdzieś z rodzicami, a w sierpniu wyjeżdżam na kolonie do Grecji.

- A ja jadę z koleżanką nad jezioro na obóz – śmieje się Agata Porębska. – Oceny na koniec roku? Nauka poszła mi bez problemów, średnia wyszła mi 4,27. Jest dobrze.

Zadowolona jest też Joanna Ostrówka. Z ocen i wakacji. - Z przyjaciółmi pojadę nad któreś z lubuskich jezior. Nauka poszła mi dobrze i jestem z siebie zadowolona - zapewnia.

- W piątek uczniowie przychodzą już tylko na wspólny apel i pożegnanie z wychowawcami. W ostatnim tygodniu szkoły wiele się działo. To był „wesoły tydzień szkoły” – mówi Dorota Łukaszczyk, nauczycielka tańca i pracownik szkolnej świetlicy.

(kg)