Jesteśmy z nich tacy dumni!

20 Styczeń 2013
Nasza duma i chluba! Są młodzi, piekielnie zdolni i rozsławiają miasto na całym świecie. Oto wybrani w plebiscycie na pięciu najlepszych sportowców Zielonej Góry 2012.

W miniony piątek (11 stycznia)  poznaliśmy wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca Zielonej Góry w 2012 r. 42 ekspertów wybrało poprzez głosowanie 19 sportowców z listy 33 wcześniej zaproponowanych osób.

Pierwsze miejsce zajęła srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w strzelectwie Sylwia Bogacka. Zawodniczka ZKS Gwardia zdobyła 195 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się nasz drugi olimpijczyk, mistrz świata w pływaniu Radosław Kawęcki (KS Korner), który zebrał 177 punktów, trzecie miejsce zdobył koszykarz Stelmetu Walter Hodge – 89 punktów, czwarte miejsce zajął żużlowiec Patryk Dudek (Stelmet Falubaz) – 76 punktów, piąte miejsce przypadło sztangistce, olimpijce Joannie Łochowskiej (UKS PC) – 35 punktów. Najlepszymi sportowcami niepełnosprawnymi zostali tenisiści stołowi Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (ZSR Start), zdobywcy złotego medalu w turnieju drużynowym na paraolimpiadzie.

Pozostałe miejsca: 6. Lucjan Błaszczyk, tenis stołowy, 7. Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło, rock’n’roll, 8. Piotr Protasiewicz, żużel, 9. Szymon Staśkiewicz, pięciobój nowoczesny, 10. Kinga Beker, Kamila Kowalska, Kinga Grześków, akrobatyka, 11. Oleksnadr Laktaev, żużel, 12. Damian Cal, strzelectwo oraz Tomasz Makowski, kickboxing i Grzegorz Długosz, strzelectwo, 13. Piotr Kaliszuk, jeździectwo oraz Jakub Kozera, kickboxing, a także Marcin Nitschke, snooker i Wojciech Okińczyc, piłka nożna.

Wręczenie nagród zawodnikom odbyło się w miniony piątek podczas balu mistrzów zielonogórskiego sportu. Przypomnijmy, że organizatorem plebiscytu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Plebiscyt odbył się już po raz dziesiąty.