Jedziemy po tytuł i zdobywamy nagrody!

3 Czerwiec 2022
W minioną środę walka o miano Rowerowej Stolicy Polski rozpoczęła się na dobre. Zabawa potrwa cały miesiąc. Warto pokręcić kilometry, bo oprócz punktów dla Zielonej Góry możemy zdobyć cenne nagrody!

Przypomnijmy, główna rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski rozgrywa się od 1 do 30 czerwca. W tym roku w zabawie bierze udział 56 miast prezydenckich, w tym Zielona Góra. Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają darmową aplikację „Aktywne Miasta” (Google Play lub App Store), która rejestruje i zlicza przejechane przez nich kilometry. Za pomocą aplikacji gromadzone są punkty dla poszczególnych samorządów bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy.

Puchar Rowerowej Stolicy Polski wygrywa miejscowość, która uzyska najlepszy wynik w klasyfikacji ogólnej - suma wszystkich kilometrów „wykręconych” przez uczestników zabawy, podzielona przez liczbę mieszkańców.

Wyzwanie nie jest łatwe, ale prezydent Janusz Kubicki wierzy, że zielonogórzanie są w stanie sięgnąć po pierwsze miejsce na podium. - Zapraszam wszystkich mieszkańców do zainstalowania aplikacji i włączenia się do tej walki - apeluje J. Kubicki.

Aby jeszcze bardziej zachęcić zielonogórzan do rowerowej aktywności, urząd przygotował konkurs z nagrodami. W kategorii najlepszego zawodnika, który przejechał najwięcej kilometrów, trzech rowerzystów i trzy rowerzystki zostaną nagrodzeni voucherami do sklepu 4F o wartości 1 tys. zł (pierwsze miejsce), 700 zł (drugie), 500 zł (trzecie).

Osobno nagrodzone zostaną jednostki oświatowe z największą liczbą przejechanych kilometrów. W tym przypadku nagrodą będzie sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł (pierwsze miejsce), 5 tys. zł (drugie) oraz 3 tys. zł (trzecie).

W rywalizacji jest też osobna kategoria dla zgłoszonych grup rowerzystów. Do wygrania jest wejściówka na jeden mecz żużlowy Stelmetu Falubazu Zielona Góra rozegrany w lipcu na stadionie przy ul. Wrocławskiej.

Dla uczestników zabawy przewidziano również okolicznościowe pamiątki. Każdy, kto przejedzie w czerwcu co najmniej 800 kilometrów otrzyma złoty medal, za co najmniej 500 km przewidziany jest srebrny, a za 300 km brązowy.

(md)

 

Masa z apką

Kilometrów do zielonogórskiej puli będzie można nakręcić podczas Masy Krytycznej. Rowerowy przejazd głównymi ulicami miasta startuje dziś (piątek, 3 czerwca) o godz. 19.00 z Placu Bohaterów. Meta przy Ogrodzie Botanicznym. Jechać może każdy, wystarczy mieć sprawny rower. Organizatorzy będą zachęć do instalowania aplikacji „Aktywne Miasta”.

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki