Pożegnamy kapłana

11 Październik 2013
To ważna informacja dla parafian z Jan. W poniedziałek, o 11.00, w kościele w Przytoku, pogrzeb ks. Józefa Pogorzelskiego.

Informację tak ważną dla parafian przysłała nam Monika Turzańska, sołtyska Jan.

23 września 2013 r., w wieku 48 lat, zakończył ziemską pielgrzymkę ks. Józef Pogorzelski, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Przytoku. Msza pogrzebowa, pod przewodnictwem bpa Stefana Regmunta, odprawiona zostanie w poniedziałek, 14 października, o 11.00 w kościele w Przytoku (od 8.00 czuwanie modlitewne w kościele). Po mszy nastąpi ostatnie pożegnanie zmarłego i złożenie ciała do grobu na cmentarzu w Przytoku.

W przeddzień pogrzebu, w niedzielę, o 16.00, sprawowana będzie msza pożegnalna w kościele w Przytoku (do 21.00 czuwanie modlitewne w kościele).

Ks. Józef był kapłanem żyjącym blisko ludzi, razem z wiernymi, zawsze uśmiechniętym, opanowanym i bezkonfliktowym. Tchnął ducha modlitwy w parafian w Przytoku. Dzięki niemu więcej ludzi przychodziło na msze w Janach, Przytoku i Droszkowie. Jego kazania, pobawione patosu, płynące prosto z serca, zawsze przykuwały uwagę. Ks. Józefa Pogorzelskiego polecamy modlitwie i zapraszamy do udziału w uroczystościach pogrzebowych.