Jany otrzymały namioty

30 Grudzień 2013
To kolejny zakup w ramach Funduszu Integracyjnego. Sołectwo otrzymało trzy namioty dzięki, którym będzie można organizować imprezy plenerowe.

- Mieszkańcy Jan chcieli, by wesprzeć ich w organizowaniu wypoczynku na świeżym powietrzu, stąd zakup namiotów – mówił w poniedziałek wiceprezydent Dariusz Lesicki, podczas spotkania w filii biblioteki – jedynym miejscu gdzie pod dachem mogą si e spotykać mieszkańcy wsi.

- Imprezy organizowane w Janach będą się odbywały pod dachem i mogą trwać do rana, bo namioty są z pełnym oświetleniem – dodał wiceprezydent.

Pierwotnie założenie były trochę inne. – Z Funduszu Integracyjnego zrobiliśmy fragment chodnika, kupiliśmy sprzęt nagłaśniający  i trampolinę – wylicza sołtys Monika Turzańska. – Chcieliśmy też weprzeć inne nasze projekty m.in. ogrodzenie poniemieckiego cmentarza. Nie wyszło, dlatego przesunęliśmy pieniądze na kupno namiotów.

Sołtys Turzańska źle znosi wypominanie przez niektórych miejskich radnych zakupu trampoliny. – A co możemy zrobić za 67,8 tys. zł z Funduszu Integracyjnego? Na niezbędną drogę do Stożnego potrzebne są o wiele większe pieniądze – tłumaczy i już zastanawia się co zrobić w kolejnej turze Funduszu Integracyjnego. – Teraz zrobiliśmy projekt remontu remizy. Trzeba to kontynuować, chociaż musimy te ż coś wymyślić dla Stożnego.

Remiza miałaby się stać kolejnym miejscem spotkań, zwłaszcza dla stowarzyszeń i magazynem na sprzęt.

- Remont kosztowałby ok. 150 tys. zł – wylicza Ryszard Huczek, odpowiedzialny w gminie za inwestycje.

(tc)