Grill, wiaty i lampy

20 Listopad 2020
W sołectwach nie brakuje nowych inwestycji. Niektóre są „drobne”, ale ważne dla mieszkańców. Ostatnio wzbogaciły się Jany, Sucha i Zatonie.

W Janach stanęła altanka i grill. Wydzielono też miejsce na ognisko – Bardzo się cieszę - mówi sołtys Dominik Delikat. – Pomimo trudnych czasów, wiosną będzie się dużo dobrego u nas działo – deklaruje.

To sołtys wpadł na pomysł stworzenia placu rekreacyjnego, który stałby się centrum wydarzeń kulturalnych w Janach i integrował mieszkańców np. w trakcie uroczystości dożynkowych. Wszyscy przyklasnęli tej inicjatywie. W sołectwie z powodzeniem działa już boisko, na którym można pograć między innymi w piłkę nożną. Do kompletu brakowało placu z altanką. W planach jest zabezpieczenie obiektu przed nieproszonymi gośćmi, doprowadzenie prądu i zamontowanie oświetlenia. – Na pewno ta nasza altanka nie będzie stała pusta, już my się o to postaramy – zapowiada ze śmiechem sołtys Delikat.

Inwestycja kosztowała 30 tys. 892 zł.

Mieszkańcy sołectwa Sucha mogą już skorzystać z odnowionego terenu przy boisku. Dwie nowe wiaty pozwolą na organizację spotkań i pikników.

Każda z wiat w Suchej ma powierzchnię 37 mkw. Jest w nich wystarczająco dużo miejsca na imprezy integracyjne mieszkańców. W dodatku będzie można zorganizować tu ognisko. Wykonano plac z kostki betonowej i misy z kostki granitowej. Jak nam powiedziała Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie, zadanie kosztowało 44 tys. 895 zł.

Z kolei przy ulicy Jęczmiennej w Zatoniu miasto postawiło nowe lampy. – Przy ulicy Różanej mamy 15 nowych lamp, dostawimy tu jeszcze trzy – dodaje Krzysztof Sadecki, sołtys Zatonia. – W przyszłym roku planujemy kolejne lampy przy ulicy Kościelnej i Różanej - przy obiekcie sportowym. W Zatoniu sporo się dzieje. I nie mówię tylko o pięknym Parku Książęcym. Wzbogaciliśmy się o dwie wiaty na placu festynowym, na terenie kompleksu sportowego.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki