Autobusy pojadą przez Jany

21 luty 2020
Miejski przewoźnik przywraca weekendowe kursy do Jan. Autobusy będą jeździć inaczej do Krępy i Zawady.

Problem pojawił się kiedy z początkiem roku MZK w soboty i niedziele przestało jeździć do Jan. Powód? Niska frekwencja. To nie spodobało się mieszkańcom.  Od 1 marca autobusy ponownie będą jeździć w weekendy do sołectwa.

- Porozumieliśmy się z radą dzielnicy co do funkcjonowania nowego rozkładu jazdy. Autobusy wrócą w soboty i niedziele do Jan – informuje Barbara Langner, dyrektorka MZK.

Przy okazji inaczej zorganizowano część kursów do Krępy i Zawady.

Obsługę Sołectw: Zawada, Krępa i Jany zapewnią autobusy nowych linii 22A i 22B. Autobusy linii 22A będą kursowały w godz. 4.30-13.00, natomiast od 13.00 do 23.30 autobusy linii 22B. Będą jeździły po pętli:

22A - Dworzec Główny – Staszica – Sulechowska – Poznańska – Zawada – Krępa – Os. Kolorowe – Chynów – Truskawkowa – Poznańska – Sulechowska – Staszica – Dworzec Główny.

22B - Dworzec Główny – Staszica – Sulechowska – Poznańska – Truskawkowa – Chynów – Os. Kolorowe – Krępa – Zawada – Poznańska – Sulechowska – Staszica – Dworzec Główny.

Wybrane kursy linii 22A i 22B będą realizowane z zajazdem na pętlę w Janach, co wiąże się z przywróceniem obsługi komunikacyjnej w tym Sołectwie w soboty i dni świąteczne.

Autobusy linii nr 17 będą kursowały na skróconej trasie Os. Leśne – Chynów. Pięć kursów w dni robocze będzie wykonywanych do pętli w Krępie a jeden, wieczorny, do pętli w Zawadzie.

Autobusy linii nr 21 będą kursowały tylko w godzinach szczytu w dni robocze.

(tc)