Janowicz zagra w CRS-ie

21 luty 2013
Rok temu grali u nas siatkarze. Teraz prezydent i marszałek wspierają tenis. 5 kwietnia zobaczymy rozgrywki o Puchar Davisa.

Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot oraz debel eksportowy Fyrstenberg i Matkowski zmierzą się w hali zielonogórskiego CRS-u z reprezentacją Republiki Południowej Afryki w spotkaniu drugiej rundy rozgrywek o Puchar Davisa w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej.

Pisaliśmy o tym wcześniej. W czwartek oficjalnie potwierdzono ten termin. Na wspólnej konferencji prasowej mówili o tym: marszałek Elżbieta Polak, prezydent Janusz Kubicki i wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Piotr Szkiełkowski.Ten ostatni bardzo wysoko ocenił halę na CRS. – Na płycie hali musimy rozłożyć nawierzchnię o wymiarach minimum 20 metrów na 40 metrów. Będziemy na nawierzchni typu DecoTurf. Na podobnej rozgrywane są wielkoszlemowe turnieje US Open – wyliczał wiceprezes Szkiełkowski.

- Każdy z nas chciałby zobaczyć wielki tenis z bliska – mówił prezydent Kubicki. Zarówno on, jak i marszałek Polak, nie chcieli zdradzić po ile będą bilety wstępu.
- Chciałbym, aby to widowisko było ogólnodostępne, a cena biletu nie nadszarpywała domowego budżetu - mówił prezydent zapraszając na turniej.

(fc)