Jak to działa po 1 stycznia? Dowód rejestracyjny i prawo jazdy

2 Styczeń 2015
Jesteś mieszkańcem gminy i chcesz zarejestrować nowy samochód? Wszystkie formalności załatwisz w Wydziale Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 8a.

Tam również będą prowadzone sprawy wszczęte i niezałatwione przed 31 grudnia 2014 r.

Czy po połączeniu musimy wymienić dokumenty i ile to kosztuje?

- Z powodu połączenia, nie musimy wymieniać dokumentów. Tablice rejestracyjne i nalepki zachowują nadal ważność do czasu wydania nowego dowodu rejestracyjnego – tłumaczy Mirosław Holak, naczelnik Wydziału Komunikacji. – Wymiana będzie następować stopniowo. Mieszkańcy gminy mogą posługiwać się dowodem rejestracyjnym aż do wyczerpania miejsca na wpisy badań technicznych. Wówczas bezpłatnie przerejestrujemy samochód. Trzeba tylko zapłacić 2 zł opłaty ewidencyjnej. Normalnie przerejestrowanie kosztuje 180 zł. Natomiast jeżeli ktoś będzie chciał wymienić prawo jazdy, to jego wymiana - wynikająca z połączenia - również odbywać się będzie bezpłatnie. Zapłacimy tylko 50 gr opłaty ewidencyjnej. Normalnie kosztuje to 100 zł.UWAGA! W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego nadal będą załatwiane sprawy dotyczące pojazdów z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się od FZI. Dotyczy to pojazdów zarejestrowanych przed 31 grudnia 2014 r. Tutaj nadal trzeba zgłosić fakt sprzedaży samochodu, jego wyrejestrowanie, odbiór dowodu zatrzymanego przez policję, wydawanie kserokopii dokumentów znajdujących się w starostwie.
(tc)

Wydział Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 8a działa w godzinach:
poniedziałek 7.30-17.00,
wtorek 7.30-15.30,
środa, czwartek, piątek. 7.30-15.00.

Artykuły powiązane: 

Jak to działa po 1 stycznia? Dowozy do szkół

- Od nowego roku gimbusy będą jeździły tak samo. Wszystko jest zabezpieczone i nie będzie problemu – zapewnia Jerzy Żetecki, kierowca gimbusa i były radny z Zawady.