IX Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

8 Kwiecień 2013
- Kto jest najlepszym aktorem i co jest dla niego największą nagrodą? – na te i kilka innych pytań, zadanych przez zastępcę prezydenta Wioletę Haręźlak, chórem odpowiadała widownia. Według publiczności oczywiście najlepszymi aktorami są dzieci, a największą nagrodą za występ jest aplauz publiczności.
W poniedziałek w Lubuskim Teatrze rozpoczął się czterodniowy XII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych z udziałem 16. miejskich przedszkoli. Małych aktorów oraz gości powitała Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak oraz organizatorka imprezy Ewa Kuczak, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 17.
 
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 w spektaklu Zupa cebulowa. Potem na scenie pojawiały się postaci z ulubionych bajek m. in.: Calineczka (MP nr 8), Szewczyk Dratewka (MP 38), Królewna Śnieżka (MP 5).Widownia złożona głównie z maluchów, żywiołowo reagowała na rozwój akcji i świetnie się bawiła. Ważne, że poszczególnym występom towarzyszyła skoczna muzyka, a na scenie było tłocznie i kolorowo. Po spektaklu aktorzy otrzymali po kwiatku, coś słodkiego, a także coś do zabawy. A wszystko to za sprawą Urzędu Miasta Zielona Góra, który wsparł finansowo imprezę.
 
Przegląd  potrwa do czwartku. Każdego dnia odbędzie się kilka prezentacji, przygotowanych przez dzieci, ich nauczycielki oraz rodziców. Przedszkolaki obejrzą również przedstawienia w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru. Będą to Pchła Szachrajka oraz Trzy świnki.

(ed)