Intermarche wraca do Zielonej Góry

28 luty 2024
7 marca przy Szosie Kisielińskiej ponownie zostanie otwarty market pod szyldem Intermarche. Będzie to pierwszy z trzech planowanych sklepów w Zielonej Górze. - To zupełnie nowa inicjatywa, z nową kadrą zarządzającą. Odcinamy się od tego, co było w przeszłości - podkreśla Marcin Rusiniak, zielonogórzanin, który stoi za całym przedsięwzięciem.

W Polsce działa obecnie 189 marketów Intermarche, które wchodzą w skład Grupy Muszkieterowie. Przed laty pierwszy sklep tej marki w kraju powstał właśnie w Zielonej Górze. Jeszcze do niedawna prosperowało u nas pięć obiektów Intermarche, ale niestety zostały one po kolei zamknięte. Teraz za sprawą nowego franczyzobiorcy sieć wróci w mieście do życia!

Znana lokalizacja

- Zamierzamy otworzyć trzy markety, które znajdą się przy Szosie Kisielińskiej, ul. Batorego oraz przy ul. Makowej, czyli w dawnych lokalizacjach, które są doskonale znane mieszkańcom - wyjaśnia Marcin Rusiniak, nowy właściciel sklepów Intermarche w Zielonej Górze. - Pierwszy obiekt przy Szosie Kisielińskiej otworzymy już 7 marca. Natomiast pozostałe dwa do końca kwietnia. Jednocześnie uruchomimy też dwie przysklepowe stacje paliw.

Skąd decyzja o reaktywacji marki?-– Przez kilka lat pracowałem w korporacji. Zdobywałem doświadczenie. W końcu jednak postawiłem sobie inne życiowe cele. Zauważyłem, że po dawnych punktach Intermarche w mieście pozostała baza sklepowa. Uznałem, że warto ją odnowić i zaprezentować mieszkańcom w nowej odsłonie. Nie ukrywam, że zaangażowałem się mocno w cały projekt i jestem podekscytowany planowanym otwarciem pierwszego marketu - wyjaśnia M. Rusiniak.

Lokalne, świeże produkty

Docelowo pracę w trzech sklepach ma znaleźć około 120 osób. Sieć poszukuje pracowników o rożnej specjalizacji m.in. sprzedawców, ale też rzeźników, logistyków, informatyków. - Działamy pod międzynarodowym szyldem, ale nasza firma jest zarejestrowana w Zielonej Górze. To tutaj będziemy płacić podatki oraz wspierać naszą społeczność - zaznacza M. Rusiniak.

Współpraca z regionalnymi przedsiębiorcami ma być kluczem do sukcesu. - Zamierzamy zaopatrywać się u lokalnych rolników i producentów żywności. Na miejscu zajmiemy się wypiekiem świeżego pieczywa czy przygotowaniem garmażu. W marketach otworzymy także rzeźnie, które dostarczą najświeższe mięsa i wędliny. W tym względzie stawiamy na jakość - podkreśla nasz rozmówca.

Sklepy w Zielonej Górze będą zaopatrzone według najnowszych standardów, m.in. w kasy samoobsługowe, z nową identyfikacją wizualną, ale też specjalnymi działami m.in. dotyczącymi zdrowego stylu życia i kuchni świata.

- Wracamy z supermarketami i stacjami paliw w koncepcie Power 2.0, który wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyposażeniem, ale także komfortowym dla klientów, przemyślanym układem i planem powierzchni, umożliwiającym im wygodne, codzienne zakupy - mówi w mediach Tomasz Waligórski, dyrektor generalny Intermarche.

M. Rusiniak już teraz zaprasza na oficjalne otwarcie pierwszego sklepu przy Szosie Kisielińskiej. - Nie zabraknie różnych atrakcji, przygotujemy dla odwiedzających degustacje m.in. zdrowych soków i pysznych wędlin. Zachęcam, aby samemu się przekonać, jak teraz będzie wyglądało Intermarche w Zielonej Górze - dodaje M. Rusiniak.

(md)