Gramy z wielką radością!

22 Styczeń 2021
Już w najbliższą niedzielę, 24 stycznia, zielonogórscy sztabowcy uchylą rąbka tajemnicy i na specjalnej transmisji online poinformują o szczegółach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nadchodzący tydzień upłynie wolontariuszom i sztabowcom pod znakiem dopełniania formalności. Od środy do piątku potrwa akcja wydawania pakietów wolontariuszom. - Każdy dostanie SMS z informacją o dacie, godzinie i miejscu odbioru swojego pakietu. Bardzo was prosimy, żebyście ściśle trzymali się wyznaczonych terminów. W przypadku, gdy nie macie możliwości odebrania pakietu w wyznaczonym terminie, dzwońcie pod numer 603 307 450 – przypomina Igor Skrzyczewski, ze sztabu WOŚP. 

Pakiety będą do odbioru w Centrum Biznesu. I właśnie to miejsce stanie się centrum dowodzenia zielonogórskim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już nie w ratuszu a w Centrum Biznesu mieścić się będzie Sztab Główny. Również tam wolontariusze zdadzą swoje puszki wypełnione datkami, a osoby odpowiedzialne za liczenie pieniędzy dostaną do swojej dyspozycji ogromne pomieszczenie, w którym będę mogły pracować przy zachowaniu zasad sanitarnych.

Wszyscy zaangażowani w organizację finału starają się jak najlepiej połączyć dobrą zabawę z covidowymi obostrzeniami. - Cały zielonogórski sztab pracuje na pełnych obrotach, aby was jak najlepiej zabezpieczyć i aby ten finał był radosny i uśmiechnięty. Bo gramy z radością! – śmieje się Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. Dlatego też w najbliższą niedzielę, 24 stycznia, o godz. 12.00 odbędzie się szkolenie wolontariuszy w formie online. Transmisja będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych na facebookowym fanpage’u WOŚP Zielona Góra 2021. Sztab zapozna wolontariuszy z zasadami kwestowania z zachowaniem reżimu sanitarnego, podpowie jak zabezpieczyć się przed wirusem, a także poinformuje o szczegółach dotyczących samego finału.

Udało nam się dowiedzieć, że zupełna nowość tegorocznego finału, czyli WOŚP-owy TIR pojawi się w 15 lokalizacjach! Jakich? M.in. o tym opowiadać będą sztabowcy na niedzielnym spotkaniu online. Warto wziąć w nim udział, żeby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami.

Sztab zachęca też do pomocy lokalne firmy. - Jeżeli masz firmę i chcesz pomóc w jakikolwiek sposób w zielonogórskim finale, dostarczyć napoje butelkowane, posiłki dla sztabu i banku w dniu finału lub w inny sposób włączyć się w akcję, zadzwoń w godzinach 9.00-15.00 na numer (68) 456 41 01. Wszystko ustalimy – dodają sztabowcy.

W tym roku Orkiestra zagra dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wielki finał coraz bliżej, 31 stycznia!

(ap)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki