Gotowi na wakacje!

24 Czerwiec 2022
Zakładają T-shirty i zwiewne sukienki, chwytają kapelusze i okulary przeciwsłoneczne. Z uśmiechem na twarzach wyruszają ku letnim przygodom. Dziś (piątek, 24 bm.) uczniowie oficjalnie zakończyli rok szkolny, do ławek wrócą dopiero we wrześniu.

- W wakacje będziemy odpoczywać, ale w sierpniu wrócimy już do nauki. Chcemy dobrze przygotować się do matury. Mamy już umówione korepetycje - mówią Julia Lipińska, Jacek Starościc i Michał Hochenzy, absolwenci trzeciej klasy w IV Liceum Ogólnokształcącym. Julka chce iść na prawo, Jacek na ekonomię, a Michał na kierunek związany z informatyką. Optymistycznie patrzą w przyszłość i cieszą się z nadchodzących wolnych dni. Ale w szkole też lubią spędzać czas. - Bardzo się ucieszyliśmy, kiedy zluzowano obostrzenia i mogliśmy wrócić na stacjonarne lekcje. Przed komputerem to nie to samo. Po powrocie w szkolne mury wszystko chcieliśmy robić razem - śmieją się licealiści. Rzeczywiście, nie próżnowali. Jako samorząd uczniowski organizowali dyskoteki, Dzień Otwarty, na który przyszły tłumy młodszych kolegów i koleżanek, pomagali w akcji Szlachetnej Paczki. Udało im się również wprowadzić mLegitymację, dzięki której szkolny dokument można pokazać na smartfonie. - To nieprawda, że po pandemii uczniowie są rozleniwieni. Wręcz przeciwnie. Rozpiera ich energia i po prostu chce im się działać - zapewnia Agnieszka Makarska, dyrektor IV LO. - Nasi uczniowie są bardzo kreatywni, tworzymy zgrany zespół. Chętnie pomagają innym, organizowali zbiórki dla uchodźców z Ukrainy, angażują się w wiele inicjatyw.

Atmosfera w „Lotnika” przyciąga w szkolne mury kolejne pokolenia uczniów. - Właśnie trwa rekrutacja i przed sekretariatem ustawiają się kolejki. Bardzo dużo chętnych składa do nas dokumenty. Cieszymy się, ale niestety musimy sporo uczniów odrzucić - przyznaje Katarzyna Galant, wicedyrektor w IV LO.

Nie pozostaje nam nic innego, jak wszystkim uczniom życzyć beztroskich wakacji, wypoczynku i przepięknej pogody. Za tych, którzy startują w rekrutacji trzymamy kciuki, by od września poszli do swoich wymarzonych szkół.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki