Górka Tatrzańska. Narty przez cały rok?

1 Grudzień 2023
Całoroczny stok narciarski wyłożony igielitem, tor saneczkowy i profesjonalny wyciąg. To nie bajka. Tak po modernizacji może wyglądać popularna Górka Tatrzańska.

Z pomysłem na odbudowę świetności kultowego miejsca wyszli radni Zielonej Razem. Wiele razy udowodnili, że są skuteczni. Takie inwestycje jak m.in. Kaczy Dół, plac Słowiański, nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt, czy Sky Park, to ich zasługa.

- Ostatnio prezydent Janusz Kubicki zlecił wyrównanie Górki Tatrzańskiej, idziemy za ciosem. Przekonaliśmy go, aby wprowadził autopoprawkę do budżetu miasta, w ten sposób wygeneruje 100 tys. zł na przygotowanie projektu wykonawczego dla tej ambitnej inwestycji - tłumaczył Robert Górski, inicjator akcji. - Wówczas zabieramy się za szukanie finansowania.

- Wiecie, że nie odpuszczamy - mówił na konferencji Zbigniew Binek, który wspólnie z kolegami zaprezentował grafikę, jak może wyglądać Górka Tatrzańska po modernizacji.

Radni Zielonej Razem proponują wyłożyć ją igielitem. - Koncepcje są różne, zimą mogłyby tu pracować armatki śnieżne. Latem sprawdzi się igielit. Modernizacja powinna objąć też tor saneczkowy i oczywiście wyciąg. Przyda się również zaplecze sanitarne - wyjaśniał Grzegorz Hryniewicz.

- Jako dziecko śmigałem tu na nartach, teraz mamy wyjątkową szansę, aby to miejsce wróciło mówił Filip Gryko.

- Zielona Góra potrzebuje takiego miejsca. Miasto będzie mieć kąpielisko, które wypełni pewną lukę, pora zadbać o sporty zimowe - dodał Andrzej Brachmański.

- To musi się udać! – podsumował Filip Czeszyk.

(łc)