Falubazowi potrzeba 39 punktów

11 Wrzesień 2020
Ekspresowa, trzymiesięczna runda zasadnicza w PGE Ekstralidze dobiega końca. W niedzielę, 13 września wszyscy będziemy spoglądać na Lublin. Do pełni szczęścia, czyli do fazy play-off RM Solar Falubazowi wystarczy zdobycie punktu bonusowego.

Szaleńcze tempo rozgrywania meczów co tydzień od czerwca odczuł niemal każdy ekstraligowiec. Słabości pokazał nawet aktualny mistrz kraju. Fogo Unia Leszno w ostatnią niedzielę, przez sporą część meczu w Zielonej Górze wyglądała na zespół, który nie ma pojęcia, jak rozgryźć tor przy W69. – Euforia minęła, pracujemy nad kolejnym wyzwaniem. Teraz przed nami wyjazd do Lublina – tonował emocje Wojciech Domagała, prezes zielonogórskiego klubu. Falubaz, wygrywając z „Bykami” 52:38 zrobił wielki krok do tego, by znaleźć się w czwórce, ale obunóż jeszcze w play-offach nie jest. 14-punktów przewagi zielonogórzanie mieli też w meczu z Motorem Lublin i takiej przewagi pojadą bronić do najdalszego rywala w PGE Ekstralidze.

W tabeli ścisk niesamowity. Trzeci Falubaz od szóstego Motoru dzielą zaledwie trzy punkty. Pewni udziału w czwórce są leszczynianie i Moje Bermudy Stal Gorzów. Na pozostałe dwa miejsca chętne są aż cztery zespoły. Zielonogórzanie z 20 punktami plasują się na trzeciej pozycji i są w o tyle komfortowej sytuacji, że mają los w swoich rękach. Już punkt bonusowy da ekipie Piotra Żyty upragnioną fazę play-off, czyli w teorii Falubaz jedzie nad Bystrzycę po 39 punktów.

Szczęście mogło być już w środę, ale MR Garden GKM Grudziądz nie pojechał dla zielonogórzan, przegrywając z Betardem Spartą 36:54. W ostatnich dwóch sezonach już 19 punktów dawało udział w play-offach, tym razem nawet 20 „oczek” może nie wystarczyć. - Play-offy to nagroda dla zawodników za przepracowanie sezonu i zarazem otwarcie kolejnego etapu. Jesteśmy w miejscu, gdzie walczymy o play-offy. Wejdźmy do nich i osiągnijmy jak najlepszy wynik – uważa W. Domagała. Pierwszy wyścig meczu w Lublinie o 19.15.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki