Energia przyszłości

3 Listopad 2023
W Hotelu Grape Town odbyło się Zachodnie Forum Gospodarcze 2023 zorganizowane przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności.

Hasłem przewodnim była „Energia przyszłości”. Na forum spotkali się przedstawiciele biznesu, nauki, administracji i samorządów z zachodniej Polski i nie tylko. Były również kluczowe organizacje dla rozwoju biznesu, nauki i wprowadzania innowacji w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 osób. Tematem przewodnim dyskusji była rosnąca rola elektromobilności. - Rekordowo wysoka frekwencja na forum jest kolejnym dowodem na to, że elektromobilność i transformacja energetyczna są kluczowe dla rozwoju gospodarczego w Polsce, w której Lubuskie odgrywa istotną rolę. To także dowód, że nasze województwo jest wzorowym przykładem rozwoju elektromobilności w zachodniej Polsce - tłumaczy Joanna Zielińska, dyrektor biura OPZL.

- Transformacja energetyczna to obecnie jeden z kluczowych obszarów, który będzie miał wpływ na rozwój firm, ich konkurencyjność, ceny i to czy pozostaną w europejskich łańcuchach dostawców, gdzie dekarbonizacja odgrywać będzie coraz większą rolę, a właśnie dostęp do zielonej energii będzie kluczowy - komentuje wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Zachodnie Forum Gospodarcze 2023 okazało się nie tylko doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń, ale także do nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

(ah)