Elewacja „piątki” będzie w eleganckich szarościach

31 Marzec 2023
W miniony wtorek, miasto podpisało umowę z Zakładem Remontowo-Budowlanym Maciej Jakuboszczak z Kopanicy, który odnowi budynek V LO im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. Zachodniej 63.

Koszt inwestycji opiewa na kwotę 3 mln 794 tys. zł. Wykonawca jest sprawdzony. To ta sama firma, która na zlecenie miasta w zeszłym roku przeprowadziła termomodernizację budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Piastowskiej 9, przebudowała część obiektu Szkoły Podstawowej nr 6 na potrzeby przedszkola, a wcześniej przygotowała nową siedzibę Domu Samotnej Matki i Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy al. Wojska Polskiego 116. Miasto już przekazało firmie plac budowy. I jak poinformował nas Michał Bela z Departamentu Inwestycji Miejskich, ta na realizację zadania ma czas do 4 września.

- Bardzo się cieszymy z tego remontu, bo dzięki niemu nasi uczniowie i nauczyciele zimą będą mieli ciepło, a latem szkolne mury nie nagrzeją się - mówi dyrektorka placówki Kamilla Jur. - Termomodernizacja to jednak nie tylko docieplenie budynku, ale i nowa elegancka elewacja, w naszym przypadku w dwóch odcieniach szarości z czerwonym dodatkiem. Przyniesie też duże oszczędności, choćby dlatego, że zyskamy oświetlenie LED.

Budynek szkoły powstał w latach 80. i jest zlokalizowany na terenie osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego przy ul. Zachodniej 63. Składa się z trzech skrzydeł: A,B (budynki dydaktyczne), C (sala gimnastyczna i zaplecze) i Ł (łącznik). Termomodernizacja obejmie wszystkie części obiektu, które zostaną docieplone styropianem i wełną mineralną. W planach jest montaż instalacji fotowoltaicznej na jednym z dachów, wymiana drzwi i okien oraz budowa podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami.

W zakresie tej inwestycji są też roboty rozbiórkowe i demontażowe izolacji cieplnej i elementów instalacji: odgromowej, monitoringu, dzwonkowej, domofonowej, oświetlenia i telekomunikacyjnej. Będą wymienione na nowe. Szykuje się też rozbiórka fragmentów chodników oraz nawierzchni betonowej wzdłuż ścian. Wykonawca musi wyciąć siedem drzew, kolidujących z odnowieniem budynku szkoły. Otrzymał na to zgodę marszałka województwa lubuskiego.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki