Egzaminy zdają codziennie

13 Październik 2023
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Janusz Kubicki nagrodził wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Prezydent Kubicki i Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie, wręczyli pedagogom nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w roku szkolnym 2022/2023. W ten sposób uhonorowano 101 nauczycieli (w tym 13 dyrektorów). Nagrody prezydenta miasta za wyróżniającą się pracę i zaangażowanie związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych w roku szkolnym 2022/2023 otrzymało 30 nauczycieli (w tym czterech dyrektorów).

- Chciałbym wam wszystkim podziękować za to, co robicie - mówił J. Kubicki. - Praca w oświacie nie jest lekka, a wam udaje się doskonale. Nasza oświata osiąga bardzo dobre wyniki, z czego jestem dumny, nie tylko ja i wszyscy zielonogórzanie.

Nauczycielom dziękowała też szefowa miejskiej oświaty. - Każdy z nauczycieli i dyrektorów ważny egzamin w swojej szkole zdaje praktycznie codziennie - mówiła W. Haręźlak. I dodawała: - Nie brakuje nowych wyzwań i nieprzewidzianych sytuacji, kiedy trzeba stanąć na wysokości zadania. Nie ma takiego samego rocznika uczniów, który przyjęliśmy do szkoły, ani takich samych dzieci w przedszkolu. Wyzwania związane z technologią i czasem, w którym przyszło nam żyć, są bardzo trudne. Tym bardziej chciałabym pokłonić się wam i tak zwyczajnie po ludzku podziękować nauczycielom, dyrektorom i pracownikom oświaty. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć. Kiedyś pretendowaliśmy do tego, aby być najlepszymi w Lubuskiem, dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że nasza oświata z wielkim powodzeniem mieści się w rankingu ogólnopolskim.

(rk)