Dzięki Focus Mall nad Odrą sadzono drzewa

10 Listopad 2022
Pod koniec października w lasach Nadleśnictwa Sulechów znajdujących się przy Odrze wolontariusze oraz uczniowie szkół posadzili 2 tys. młodych drzew. Organizatorem akcji była zielonogórska galeria Focus Mall oraz startup społeczny Dotlenieni.org.  – Oby więcej takich inicjatyw – podkreśla Piotr Dubicki z biura prezydenta Zielonej Góry.

Akcja odbyła się w ramach inicjatywy „Nie bądź plastik". Dzięki niej nad Odrą przybyło ok. 2 tys. młodych drzewek. W nasadzeniach wzięło udział blisko 120 osób, m.in. uczniowie, przedstawiciele władz miasta, pracownicy centrum handlowego Focus Mall oraz grupa wolontariuszy, która odpowiedziała na apel organizatorów. Młode drzewka zostały wkopane na terenie lasu łęgowego w Nadleśnictwie Sulechów.

– Na pewno w tym wszystkim ważny jest aspekt edukacyjny. Najpierw na terenie galerii odbywały się spotkania, gdzie młodzież i dzieci dowiadywała się o tym, jak ważna jest ochrona środowiska. Z kolei już podczas samych nasadzeń przeszliśmy szkolenie przy udziale leśników, jak prawidłowo się to robi. Dzięki temu ja sam brałem udział zasadzeniu pięciu nowych drzew – zaznacza Piotr Dubicki, który brał udział w akcji w imieniu prezydenta Zielonej Góry.

 (md)