Dzieci uczyły się jak działa defibrylator

18 Listopad 2022
W SP 21 wystartował pilotażowy program „Energia życia”. Dzieci pod okiem ratowników WOPR uczą się o bezpiecznym zachowaniu nad wodą.

Inicjatorem programu jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Lubuskiego w porozumieniu z zielonogórskim radnym i działaczem społecznym Filipem Gryko.

- Głównym założeniem „Energii życia” jest zwiększenie świadomości młodzieży o niebezpieczeństwach czyhających nad wodą oraz nauka prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia - wyjaśnia Robert Fredrych, prezes zarządu WOPR WL. - Chcemy nauczyć obsługi defibrylatora AED i oswoić młodych ludzi z urządzeniem coraz powszechniej spotykanym w przestrzeni publicznej, na basenach, kąpieliskach, w szkołach, na lotniskach, dworcach, w środkach transportu.

Zdaniem Radnego Filipa Gryko takie szkolenia są niezbędne zważywszy na plany miasta uruchomienia w przyszłym roku nowoczesnego kąpieliska w Ochli. - Cieszę się, że „Energia życia” zawitała do szkoły podstawowej nr 21 - komentuje F. Gryko i dodaje, że w tym roku planowane są jeszcze dwa szkolenia dzieci. Jeśli formuła się sprawdzi, w przyszłym roku przed wakacjami takich szkoleń będzie zdecydowanie więcej.

Szkolenie w ramach pilotażowego programu „Energia życia” przeprowadzili ratownicy lubuskiego WOPR, a koordynatorem z ramienia SP 21 była Agnieszka Piwko-Kaźmierczak.

(łc)