Turniej Multiprzyrodnik rozstrzygnięty

8 Czerwiec 2013
Gratulacje dla Michała Radczyca, reprezentującego PSP Drzonków! Michał zdobył pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dla Uczniów Szkół Podstawowych „Multiprzyrodnik”.

Konkurs miał dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. 33 uczniów z 11 szkół podstawowych sprawdzało swoją wiedzę, głównie z matematyki i przyrody.
Do etapu praktycznego (warsztatów) zakwalifikowało się 11 uczniów. O poziomie konkursu zaświadczają przykładowe tematy warsztatowych bloków: „Chemia: co to jest powietrze i z czego się składa?”, „Biologia: na tropie cukrów w naszych pokarmach”, „Fizyka: konstrukcyjnie budujemy wieżę”, „Matematyka: zabawa liczbami, jak to zważyć?”.

Podajemy laureatów głównych nagród: zdobywca pierwszego miejsca – Michał Radczyc, PSP Drzonków, drugiego miejsca - Adam Kuczak, ZSOiS SP nr 10, trzeciego miejsca – Oskar Marciniak, SP nr 15.

W konkursie brały również udział dzieci ze Starego Kisielina, Ochli i Świdnicy. Pokazy doświadczeń prowadziła Marika Gutowska, zwyciężczyni ubiegłorocznego „Multiprzyrodnika”.
Organizatorem tegorocznego „Multiprzyrodnika” było zielonogórskie Gimnazjum nr 6.

(pm)