Majówka? Czas odpocząć!

2 Maj 2014
A najlepiej odpocząć... aktywnie. I na świeżym powietrzu. Sprawdź, co będzie się działo w mieście i okolicy w sobotę, 3 maja.

ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA
Program uroczystości:
11.00 - konkatedra pw. Świętej Jadwigi, msza św. w intencji Ojczyzny
12.00 - przemarsz z kościoła pocztów sztandarowych, kompanii honorowej, orkiestry oraz pozostałych uczestników uroczystości pod Obelisk Konstytucji 3 Maja
12.15 – Obelisk Konstytucji 3 Maja w parku im. gen. Józefa Sowińskiego - uroczyste zgromadzenie mieszkańców miasta: uroczyste podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego, apel pamięci, złożenie wiązanek kwiatów.

* PIKNIK W PARKU PIASTOWSKIM
ZIELONA GÓRA
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza od godz. 14.00 na piknik do parku Piastowskiego i amfiteatru. W programie imprezy znajdą się m.in. zabawy i gry rekreacyjne dla dzieci i dorosłych, będzie koncert piosenki dla najmłodszych, znakowanie rowerów, działania plastyczne, balonowe show, malowanie twarzy, dla łasuchów grochówka z żołnierskiego kociołka.

* KONCERT KOBRANOCKI
ZIELONA GÓRA
O 17.30 w amfiteatrze rozpocznie się koncert zespołu Kobranocka. – To legendarna, toruńska kapela, która gra dla was nieprzerwanie blisko 25 lat! – zachęcają organizatorzy.
Bilety w cenie 20 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści) do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl.

* NA WINNICE
REGION
Majówki to dobry czas, by odwiedzić nasze winnice. W Zielonej Górze i okolicy takich miejsc nie brakuje. Podczas długiego weekendu będą otwarte dla zwiedzających, w godz. 12.00-18.00, za wejście zapłacimy 15 zł (dzieci za darmo). Zapraszają m.in. winnica Miłosz, Kinga, Julia, Cantina. Więcej informacji na www.lubuskie.pl/

* NA SPORTOWO
ZIELONA GÓRA
3 maja można też spędzić na sportowo. Na swoje obiekty zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Centrum Rekreacyjno-Sportowe będzie czynne od godz. 7.00 do 22.00. Orlik przy ul. Źródlanej będzie czynny od 10.00 do 20.00. Korty tenisowe przy ul. Sulechowskiej będą otwarte od godz. 9.00 do zmierzchu. Informacje i rezerwacje pod nr tel. 68 324 83 15.

DRZONKÓW Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, oferuje korzystanie z obiektów z 50 proc. rabatem. Będą to: basen olimpijski, hala tenisowa (korty kryte), odnowa biologiczna (sauna i jacuzzi).

* ZAPRASZA MUZEUM
DRZONÓW
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie będzie czynne od 1 do 4 maja, w godz. 10.00-16.00. Dla gości przygotowano dodatkowe atrakcje. 3 maja będą to przejażdżki zabytkowym transporterem opancerzonym BTR-152. Transporter będzie wyruszał o pełnych godzinach. Dla łasuchów działać będzie ministoisko gastronomiczne z wojskową grochówką i ciepłymi napojami.

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki