Język znają - Viadrinę odwiedzają

10 Grudzień 2014
LISTY. W ramach innowacji pedagogicznych „Języki obce znam, więc radę sobie w Europie dam” – uczniowie klasy 1b Publicznego Gimnazjum w Drzonkowie, wraz z kolegami z innych klas i opiekunami: Kamilą Banaszak-Słomką i Marcinem Ślebiodą, odwiedzili Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Celem wyjazdu było zapoznanie się z możliwościami edukacyjnymi tej uczelni oraz nawiązanie nowych kontaktów. Najpierw zwiedziliśmy nowatorski architektonicznie budynek Collegium Polonicum w Słubicach, a następnie, po przejściu mostu granicznego na Odrze, udaliśmy się do auli uniwersyteckiej, gdzie wysłuchaliśmy prezentacji wydziałowych. Na koniec pokazów, w krótkim przemówieniu, prezydent Viadriny w serdecznych słowach zachęcał młodzież do rozwijania swoich zdolności i kształcenia się na terenach zachodniego pogranicza. Aula uniwersytecka gościła w tym dniu 400 młodych osób z całej Polski. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Frankfurtu, podczas którego uczniowie zobaczyli między innymi budynki uniwersyteckie i najważniejsze historycznie miejsca miasteczka.

- Na wycieczce było super! Dużo zwiedzania, ale było ciekawie. Najbardziej podobało mi się na Viadrinie i w budynku Collegium Polonicum - dodaje uczennica 1b, Oliwia Pawlicka.

Kamila Banaszak-Słomka
Marcin Ślebioda