Jak się bawić to na basenie

28 Maj 2021
Ostatni etap majowego luzowania obostrzeń: dla miłośników wodnego szaleństwa nareszcie otworem stają kryte baseny. Od soboty, 29 maja, zaprasza CRS i pływalnia przy ul. Wyspiańskiego, a od piątku, 28 maja czynny jest basen WOSiR w Drzonkowie.

Basen Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej w weekendy dostępny będzie w godz. 7.00-22.00, w dni powszednie od 6.00 do 22.00. Ale uwaga: do 8.00 dostępny będzie tylko basen pływacki, pozostałe atrakcje przez cały dzień będą działały naprzemiennie. W obiekcie jednocześnie przebywać będzie mogło najwyżej 250 osób.

- Obiekt jest gotowy od dawna, bo od dwóch tygodni z nauki pływania na basenie CRS korzystają już uczniowie klas drugich szkół podstawowych oraz osoby, które popołudniami kontynuują kursy nauki pływania rozpoczęte przed pandemią. Również na pływalni przy Wyspiańskiego trenują już zawodnicy - zapewnia Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR.

Na pływalnię przy ul. Wyspiańskiego też możemy się wybrać od 29 bm. - harmonogram dostępności kompleks udostępni na swojej stronie internetowej.

Na basenach obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego, m.in. limity osób, dystans, dezynfekcja rąk, maseczki. - Proszę o ich przestrzeganie - apeluje szef MOSiR. - Nie wpuścimy osób, które nie będą miały maseczek. One obowiązują w otoczeniu basenu: w holu, przed kasami, w szatniach…

Te same zasady sanitarne obowiązują w zamkniętych obiektach WOSiR-u w Drzonkowie, w którym pływalnia dla klientów indywidualnych oficjalnie otwarta jest już od piątku, 28 bm., od samego rana. Ale uwaga: w piątek i sobotę basen będzie w niektórych godzinach wyłączony z powszechnego użytkowania z powodu rozgrywanych zawodów pływackich. Od poniedziałku, 31 bm., do harmonogramu obiektu wracają też zajęcia fitness w wodzie i na sali.

(el)