Jak się bawić to na basenie

28 Maj 2021
Ostatni etap majowego luzowania obostrzeń: dla miłośników wodnego szaleństwa nareszcie otworem stają kryte baseny. Od soboty, 29 maja, zaprasza CRS i pływalnia przy ul. Wyspiańskiego, a od piątku, 28 maja czynny jest basen WOSiR w Drzonkowie.

Basen Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej w weekendy dostępny będzie w godz. 7.00-22.00, w dni powszednie od 6.00 do 22.00. Ale uwaga: do 8.00 dostępny będzie tylko basen pływacki, pozostałe atrakcje przez cały dzień będą działały naprzemiennie. W obiekcie jednocześnie przebywać będzie mogło najwyżej 250 osób.

- Obiekt jest gotowy od dawna, bo od dwóch tygodni z nauki pływania na basenie CRS korzystają już uczniowie klas drugich szkół podstawowych oraz osoby, które popołudniami kontynuują kursy nauki pływania rozpoczęte przed pandemią. Również na pływalni przy Wyspiańskiego trenują już zawodnicy - zapewnia Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR.

Na pływalnię przy ul. Wyspiańskiego też możemy się wybrać od 29 bm. - harmonogram dostępności kompleks udostępni na swojej stronie internetowej.

Na basenach obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego, m.in. limity osób, dystans, dezynfekcja rąk, maseczki. - Proszę o ich przestrzeganie - apeluje szef MOSiR. - Nie wpuścimy osób, które nie będą miały maseczek. One obowiązują w otoczeniu basenu: w holu, przed kasami, w szatniach…

Te same zasady sanitarne obowiązują w zamkniętych obiektach WOSiR-u w Drzonkowie, w którym pływalnia dla klientów indywidualnych oficjalnie otwarta jest już od piątku, 28 bm., od samego rana. Ale uwaga: w piątek i sobotę basen będzie w niektórych godzinach wyłączony z powszechnego użytkowania z powodu rozgrywanych zawodów pływackich. Od poniedziałku, 31 bm., do harmonogramu obiektu wracają też zajęcia fitness w wodzie i na sali.

(el)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki