Dożynki z zespołem Bajm w Drzonkowie

26 Sierpień 2022
To święto rolników, ale z miejskim charakterem, bowiem wszystkie sołectwa na dobre wtopiły się w Zieloną Górę. W sobotę, 27 sierpnia, bawimy się na długo wyczekiwanych dożynkach na terenie WOSiR!

Bez wymówek. Na dożynki może dotrzeć każdy zielonogórzanin. - Co 15 minut z centrum przesiadkowego będzie odjeżdżał do Drzonkowa bezpłatny autobus MZK nr 30 - mówi Sebastian Jagiełowicz, przewodniczący rady dzielnicy Nowe Miasto.

Miłośnicy jednośladów na imprezę będą mogli wybrać się rowerem miejskim i zostawić go na miejscu. Na terenie ośrodka od 13.00 do 20.00 będzie działać tymczasowa stacja - przy hali tenisowej. Można też przyjechać autem. - Kierowców, którzy wybierają się na dożynki, prosimy o włożenie białej kartki za przednią szybę. To ułatwi strażakom kierowanie samochodów na parking za ośrodkiem - dodaje S. Jagiełowicz.

- Na terenie ośrodka można spędzić całą sobotę. Na pewno nie zabraknie atrakcji. Przed nami wyjątkowe Święto Plonów - zapowiada Klaudia Baranowska, dyrektorka Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto w magistracie. - Dzieci z pewnością skuszą pokazy strażaków oraz miasteczko zabaw i animacji. Nastolatków przyciągnie strzelnica paintball i gry zręcznościowe. Smakosze wybiorą coś dla siebie wśród kulinarnych propozycji food trucków. Nie zabraknie stoisk, gdzie swoje frykasy zaserwują gospodynie z kół wiejskich.

Będzie można również usiąść za kierownicą kombajnu rolniczego lub postrzelać laserowo wspólnie z olimpijczykami i członkami kadry narodowej w pięcioboju nowoczesnym. - Po pracowitym sezonie osobom pracującym na roli z pewnością należy się chwila wytchnienia i dobrej zabawy - podsumowuje prezydent Janusz Kubicki. - Podziękujmy im za włożony trud i piękne plony. Wspólnie cieszmy się z owoców ich pracy.

Dowodem na to, że plony były obfite, są zgłoszone na konkurs wieńce dożynkowe - oczko w głowie każdego sołectwa. W tym roku, po ograniczeniach spowodowanych pandemią, mieszkańcy najwyraźniej poczuli wenę i moc twórczą. - Mamy dużą liczbę zgłoszeń. Do konkursu stanęło 10 wieńców dożynkowych. Startują w dwóch kategoriach: tradycyjny i nowoczesny - wyjaśnia Weronika Wziętek, kierowniczka Biura Dzielnicy Nowe Miasto w magistracie. Sołectwa staną do rywalizacji również podczas Sołtys Show. Liczą na doping i udział swoich mieszkańców.

Gwoździem programu będzie występ zespołu Bajm, a jeszcze po nim czeka nas potańcówka pod chmurką przy dźwiękach zespołu Astra, który specjalizuje się w coverach.

W programie:

 • 12.00 - uroczysta msza dożynkowa (kościół w Drzonkowie)
 • 13.00 - korowód dożynkowy, przejście na plac rekreacyjny WOSiR
 • 13.30 - przywitanie gości i otwarcie święta
 • 14.00 - występy niemieckich gmin partnerskich
 • 15.00 - Turniej Sołectw - Sołtys Show
 • 15.30 - występy wokalne i taneczne
 • 17.15 - pokazy sportowe
 • 18.00 - występ zespołu Meteroids
 • 19.10 - wyniki konkursów, wręczenie nagród
 •  20.00 - koncert zespołu Bajm
 • 22.00 - zabawa z zespołem Astra

 

(ah)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki