Dożynki z zespołem Bajm w Drzonkowie

26 Sierpień 2022
To święto rolników, ale z miejskim charakterem, bowiem wszystkie sołectwa na dobre wtopiły się w Zieloną Górę. W sobotę, 27 sierpnia, bawimy się na długo wyczekiwanych dożynkach na terenie WOSiR!

Bez wymówek. Na dożynki może dotrzeć każdy zielonogórzanin. - Co 15 minut z centrum przesiadkowego będzie odjeżdżał do Drzonkowa bezpłatny autobus MZK nr 30 - mówi Sebastian Jagiełowicz, przewodniczący rady dzielnicy Nowe Miasto.

Miłośnicy jednośladów na imprezę będą mogli wybrać się rowerem miejskim i zostawić go na miejscu. Na terenie ośrodka od 13.00 do 20.00 będzie działać tymczasowa stacja - przy hali tenisowej. Można też przyjechać autem. - Kierowców, którzy wybierają się na dożynki, prosimy o włożenie białej kartki za przednią szybę. To ułatwi strażakom kierowanie samochodów na parking za ośrodkiem - dodaje S. Jagiełowicz.

- Na terenie ośrodka można spędzić całą sobotę. Na pewno nie zabraknie atrakcji. Przed nami wyjątkowe Święto Plonów - zapowiada Klaudia Baranowska, dyrektorka Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto w magistracie. - Dzieci z pewnością skuszą pokazy strażaków oraz miasteczko zabaw i animacji. Nastolatków przyciągnie strzelnica paintball i gry zręcznościowe. Smakosze wybiorą coś dla siebie wśród kulinarnych propozycji food trucków. Nie zabraknie stoisk, gdzie swoje frykasy zaserwują gospodynie z kół wiejskich.

Będzie można również usiąść za kierownicą kombajnu rolniczego lub postrzelać laserowo wspólnie z olimpijczykami i członkami kadry narodowej w pięcioboju nowoczesnym. - Po pracowitym sezonie osobom pracującym na roli z pewnością należy się chwila wytchnienia i dobrej zabawy - podsumowuje prezydent Janusz Kubicki. - Podziękujmy im za włożony trud i piękne plony. Wspólnie cieszmy się z owoców ich pracy.

Dowodem na to, że plony były obfite, są zgłoszone na konkurs wieńce dożynkowe - oczko w głowie każdego sołectwa. W tym roku, po ograniczeniach spowodowanych pandemią, mieszkańcy najwyraźniej poczuli wenę i moc twórczą. - Mamy dużą liczbę zgłoszeń. Do konkursu stanęło 10 wieńców dożynkowych. Startują w dwóch kategoriach: tradycyjny i nowoczesny - wyjaśnia Weronika Wziętek, kierowniczka Biura Dzielnicy Nowe Miasto w magistracie. Sołectwa staną do rywalizacji również podczas Sołtys Show. Liczą na doping i udział swoich mieszkańców.

Gwoździem programu będzie występ zespołu Bajm, a jeszcze po nim czeka nas potańcówka pod chmurką przy dźwiękach zespołu Astra, który specjalizuje się w coverach.

W programie:

 • 12.00 - uroczysta msza dożynkowa (kościół w Drzonkowie)
 • 13.00 - korowód dożynkowy, przejście na plac rekreacyjny WOSiR
 • 13.30 - przywitanie gości i otwarcie święta
 • 14.00 - występy niemieckich gmin partnerskich
 • 15.00 - Turniej Sołectw - Sołtys Show
 • 15.30 - występy wokalne i taneczne
 • 17.15 - pokazy sportowe
 • 18.00 - występ zespołu Meteroids
 • 19.10 - wyniki konkursów, wręczenie nagród
 •  20.00 - koncert zespołu Bajm
 • 22.00 - zabawa z zespołem Astra

 

(ah)