Modernizacja na wysoki połysk

26 Lipiec 2016
Zbigniew Majewski, nieżyjący już pomysłodawca i budowniczy ośrodka pięcioboju nowoczesnego w Drzonkowie, pewnie z uśmiechem aprobaty obserwuje z nieba postęp modernizacyjnych prac na terenie ukochanego przez siebie ośrodka.

WOSiR od lat dysponuje bogatą bazą sportową, tworząc zaplecze dla nie tylko zielonogórskich amatorskich i zawodowych grup sportowych.

W Drzonkowie można trenować pływanie, strzelanie, jazdę konną, szermierkę oraz tenis ziemny i stołowy. To tu odbywają się zawody krajowej i międzynarodowej rangi.

Aby sprostać wysokim wymaganiom, baza sportowa i hotelowa ośrodka od kilu już lat jest systematycznie odnawiana i rozbudowywana, m.in. gruntownie zmodernizowano krytą i odkrytą pływalnię, wybudowano najnowocześniejszy w Polsce hipodrom jeździecki, wyremontowano dwie hale sportowe, wybudowano odkryte korty tenisowe.

W kolejce czeka termomodernizacja hali tenisowej i budynków zaplecza, budowa boiska piłkarskiego o wymiarach FIFA. Boisko będzie wyposażone w sztuczną nawierzchnię i oświetlenie, powstanie w jednym kompleksie z boiskiem typu Orlik i lodowiskiem typu Bielik.
Na nowe inwestycje w WOSiR przeznaczono ponad 57 mln zł. Większość kosztów pokryją różnego typu programy unijne, w tym Lubuski Regionalny Program Operacyjny, oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dołoży swoją cegiełkę w wysokości 8 mln zł.

Co ważne, znalazły się też pieniądze na rozbudowę stacji uzdatniania wody i przepompownię oraz na zabezpieczenie przeciwpożarowe budynków ośrodka, które kosztować będzie około 500 tys. zł.

(pm)