Modernizacja na wysoki połysk

26 Lipiec 2016
Zbigniew Majewski, nieżyjący już pomysłodawca i budowniczy ośrodka pięcioboju nowoczesnego w Drzonkowie, pewnie z uśmiechem aprobaty obserwuje z nieba postęp modernizacyjnych prac na terenie ukochanego przez siebie ośrodka.

WOSiR od lat dysponuje bogatą bazą sportową, tworząc zaplecze dla nie tylko zielonogórskich amatorskich i zawodowych grup sportowych.

W Drzonkowie można trenować pływanie, strzelanie, jazdę konną, szermierkę oraz tenis ziemny i stołowy. To tu odbywają się zawody krajowej i międzynarodowej rangi.

Aby sprostać wysokim wymaganiom, baza sportowa i hotelowa ośrodka od kilu już lat jest systematycznie odnawiana i rozbudowywana, m.in. gruntownie zmodernizowano krytą i odkrytą pływalnię, wybudowano najnowocześniejszy w Polsce hipodrom jeździecki, wyremontowano dwie hale sportowe, wybudowano odkryte korty tenisowe.

W kolejce czeka termomodernizacja hali tenisowej i budynków zaplecza, budowa boiska piłkarskiego o wymiarach FIFA. Boisko będzie wyposażone w sztuczną nawierzchnię i oświetlenie, powstanie w jednym kompleksie z boiskiem typu Orlik i lodowiskiem typu Bielik.
Na nowe inwestycje w WOSiR przeznaczono ponad 57 mln zł. Większość kosztów pokryją różnego typu programy unijne, w tym Lubuski Regionalny Program Operacyjny, oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dołoży swoją cegiełkę w wysokości 8 mln zł.

Co ważne, znalazły się też pieniądze na rozbudowę stacji uzdatniania wody i przepompownię oraz na zabezpieczenie przeciwpożarowe budynków ośrodka, które kosztować będzie około 500 tys. zł.

(pm)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki