Rondo przy Raculi – teraz projekt

13 Grudzień 2014
To nie koniec nowych rond. Największym przedsięwzięciem będzie budowa ronda na przedłużeniu ul. Wrocławskiej i skręcie do Raculi.

Dochodzi tutaj do wielu wypadków, samochody jadące z Raculi i Drzonkowa, w kierunku miasta, mają kłopoty z włączeniem się do ruchu. – Planujemy, że w przyszłym roku powstanie projekt tego ronda i będziemy szukać zewnętrznych pieniędzy na jego wybudowanie – zapowiada wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. – Zaraz zaprojektujemy dodatkowy zjazd dla planowanej w przyszłości południowej obwodnicy miasta.

To nie jedyne rondo, które ma postać w tym rejonie. – Chcemy również zbudować rondo na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Pileckiego, która prowadzi na Jędrzychów – mówi P. Urbański. Ta inwestycja jest na wykazie dróg zakwalifikowanych do realizacji w ramach tzw. schetynówek. Na razie nie ma ostatecznych decyzji.

Trwają również prace projektowe nad rondem u zbiegu ul. Wyszyńskiego i Wojska Polskiego. Tu utrudnieniem są zabytkowe budynki.

Artykuły powiązane: 

To koniec remontu Trasy Północnej

W poniedziałek powinna się zakończyć największa miejska inwestycja drogowa – remont Trasy Północnej. Czy drogowcy zdążą z terminem? – Moim zdaniem, kierowcy, którzy we wtorek pojadą Trasą Północną, powinni swobodnie, bez przeszkód tędy przejechać – odpowiada Paweł Urbański.