Sportowy dzień dziecka w CRS

4 Czerwiec 2013
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 zdobyli złote medale, w rywalizacji 12 zielonogórskich placówek oświatowych i dwóch szkół z gminy. W hali CRS zorganizowano „Dzień Dziecka na sportowo”. Frekwencja i humory dopisały – podkreślali organizatorzy imprezy z MOSiR.

Ilość decybeli w hali CRS, momentami dorównywała, tym z dopingowania koszykarzy Stelmetu. Ponad 250 uczniów próbowało swych sił, w kilkunastu konkurencjach przygotowanych przez pracowników MOSiR. Były wyścigi z toczeniem piłki lekarskiej,  konkursy rzutów karnych i m.in. slalom z kozłowaniem piłki ręcznej.

- W tym roku wprowadziliśmy nowe zadanie, mianowicie sportowo – matematyczne, chodzi o to by nie zapominać także o myśleniu w sporcie. Sądzę, że to zadanie wielu zaskoczyło pozytywnie, a jednocześnie osiągnęliśmy cel by pokazywać, że taka zależność bardzo może się przydać w przyszłości -  komentuje Karina Szymańska z MOSiR.

Na 14 szkół podstawowych, biorących udział w sportowej rywalizacji na „wesoło”, swoich zawodników wystawiły także szkoły z Drzonkowa i Przylepu.
- Duże nadzieje, pokładaliśmy w strzelaniu rzutów karnych, nieco gorzej wypadliśmy w innych konkurencjach. Zajmujemy na ten moment ostatnie miejsce – mówiła Dorota Olęcka z SP w Przylepie.
- Jest „ok”, jednak my jako trzecia klasa, musimy wywalczyć chociaż oczko wyżej, dla naszej szkoły  - mówili w przerwie rywalizacji Cyprian Kulak i Arkadiusz Kozłowski ze szkoły podstawowej w Przylepie.

Organizatorzy „Dnia Dziecka na sportowo” przygotowali łącznie 12 konkurencji. Naczelną zasadą przyjętą na czas rywalizacji było panujące w czasie zawodów „fair play”.
- Głównie chodzi o zabawę, chociaż każdy chciałby zdobyć upragniony złoty medal – podkreślali pracownicy MOSiR.
Zawody jest zaliczana do Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji szkół podstawowych, po dzisiejszych zmaganiach o prymat najlepszych w roku szkolnym 2012/2013 walczą uczniowie z SP 11 i 10. Wyniki zostaną ogłoszone około 20 czerwca.

(kg)