Wybierz się na majówkę!

30 Kwiecień 2014
Sprawdź, co będzie się działo pierwszego dnia majówek w Zielonej Górze i okolicy.

* PIKNIK RODZINNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH
Największą imprezą pierwszomajową, bez wątpienia, będzie Piknik Rodzinny Funduszy Europejskich. Okazją do wspólnego świętowania jest okrągła, 10. rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Początek imprezy o godz. 12.00. Koniec ok. 22.00.

Specjalnie dla gości pikniku zagrają m.in. Mateusz Ziółko, Jagoda Kret, Michał Grobelny - czyli uczestnicy telewizyjnego programu „The Voice of Poland” oraz zespół Las Melinas.

W Miasteczku Funduszu Europejskich zobaczymy pokazy chemiczne, na stoisku policjantów zabawimy się w detektywów, odbędziemy wirtualny spacer po obiektach powstałych dzięki unijnemu wsparciu. W Lubuskiej Ekosferze zobaczymy, jak rozmnażają się rośliny, zgłębimy tajemnice naszych lasów i winnic. Zajrzymy też do Akademii Zdrowia, Miasteczka Wyobraźni, potrenujemy z drużyną Stelmetu. Na łasuchów będzie czekał kocioł pysznej zupy gulaszowej i gigantyczny tort urodzinowy! O godz. 15.00 będzie można ustawić się do wielkiej, rodzinnej fotografii, która zostanie później opublikowana w lokalnej prasie.

Na parking przy zielonogórskiej Palmiarni zaprasza marszałek Elżbieta Polak. - Przez 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej w Polsce i w Lubuskiem wiele zmieniło się na lepsze. Dobrze wykorzystaliśmy tę szansę. By sobie to jeszcze bardziej uświadomić, zapraszam 1 maja na Piknik Rodzinny Funduszy Europejskich. Będzie można na własne oczy przekonać się, jak Unia Europejska zmieniła nasze życie. Na parkingu przy zielonogórskiej Palmiarni nie zabraknie atrakcji dla starszych i młodszych. Razem świętujmy nasz sukces – zachęca pani marszałek.

Szczegółowy program pikniku oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich (odbywają się od 1 do 11 maja w całym województwie) znajduje się na stronie: www.10latwue.lubuskie.pl.

* NA SPORTOWO
ZIELONA GÓRA. 1 maja można też spędzić na sportowo. Na swoje obiekty zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Centrum Rekreacyjno-Sportowe będzie czynne od godz. 7.00 do 22.00. Orlik przy ul. Źródlanej będzie czynny od 10.00 do 20.00. Korty tenisowe przy ul. Sulechowskiej będą otwarte od godz. 9.00 do zmierzchu. Informacje i rezerwacje pod nr tel. 68 324 83 15.

DRZONKÓW. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, oferuje korzystanie z obiektów z 50 proc. rabatem. Będą to: basen olimpijski, hala tenisowa (korty kryte), odnowa biologiczna (sauna i jacuzzi).

* MUZEA ZAPRASZAJĄ
OCHLA. Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z/s w Ochli zaprasza w godz. 10.00-16.00 do szczególnej podróży w czasie, do „dawnej wsi” z przełomu XVIII/XIX w. Skansen oferuje siedem ścieżek tematycznych, które są nową formą udostępniania zabytków dostosowaną do wieku i zainteresowań turystów. W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, ceny zwiedzania objęte są 50 proc. rabatem. O godz. 10.00 i 13.00 odbędzie się oprowadzanie następującymi ścieżkami tematycznymi: „Człowiek roślinom wiele zawdzięcza” (4 zł/os), „Strój jako komunikat” (4 zł/os.), „Rzeźbić każdy może” (9,50 zł/os) – podane ceny uwzględniają rabat.

DRZONÓW. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie będzie czynne od 1 do 4 maja, w godz. 10.00-16.00. Dla gości przygotowano dodatkowe atrakcje. 1 maja będzie to dynamiczny pokaz modeli żaglówek RC - przygotowany przez Klub Modelarski z Bytomia Odrzańskiego. Działać będzie stoisko gastronomiczne z wojskową grochówką i ciepłymi napojami.

* GITAROWY MOST
ZIELONA GÓRA. To już taka pierwszomajowa tradycja. W tym roku przypada okrągła, bo piąta edycja imprezy. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza o godz. 13.00 do amfiteatru. Tam powstanie Gitarowy Most, który połączy Zieloną Górę z Wrocławiem. Jak co roku, gitarzyści z obu miast grają jednocześnie „Hey Joe”.
Na program jubileuszowego spotkania gitarzystów składają się tradycyjnie koncerty lubuskich zespołów i szkół muzycznych. Po czterech latach przerwy na scenie Mostu wystąpi zespół 5 rano z Łukaszem Łyczkowskim. Imprezę zakończy - ok. godz. 16.00 wspólne granie „Hey Joe” i „House of The Rising Sun”. W programie także konkurs na najbardziej oryginalny instrument. Specjalny koncert, poświęcony Led Zeppelin, zagra zespół Cadillac.

 (dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki