Rowerowe pikniki? U mnie? Nie pozwalam!

8 Maj 2014
Rowerzyści się cieszą, bo powstanie 30 km ścieżek rowerowych w gminie. Dlatego są za połączeniem i organizują w weekend trzy pikniki. – A ja się nie zgadzam – usłyszeli w urzędzie gminy.

Pikniki odbędą się w Przylepie, Nowym Kisielinie i Drzonkowie. Członkowie stowarzyszenia Rowerem do Przodu, wręczyli, w czwartek, zastępcy wójta Ireneuszowi Bogucewiczowi zaproszenie. – My, jako młodzi ludzie, nie „spinamy” się, tak jak politycy, dlatego sądzę, że będzie to dobry moment, aby porozmawiać o łączeniu miasta z gminą – namawiał Robert Górski, szef stowarzyszenia.

- Czy dotarła do pana informacja, że nie daliśmy zgody na pikniki? – usłyszał od I. Bogucewicza. Według niego, wniosek rowerzystów został zgłoszony za późno, nie ma zdjęcia organizatora i będzie to impreza masowa, bo… na pewno przyjedzie dużo ludzi.

- Gmina nie może nam tego zabronić, przecież to zgromadzenie publiczne – uważa R. Górski. – To czysta złośliwość. Moim zdaniem, to krępowanie wolności zgromadzeń, wójt chce zamknąć usta stowarzyszeniom. Organizowałem wiele imprez. Dotrzymaliśmy terminów, a zdjęcie organizatora oddaje się przy odbiorze identyfikatorów. Nie będzie to impreza masowa. Mamy rację i z pikników nie zrezygnujemy, odwołam się do wojewody.

Zastępca wójta przyjął zaproszenie wydrukowane w formacie wielkiego czeku. Czy przyjdzie? - Nie wiem, czy będę uczestniczył w festynach, bo w tym czasie mamy swoje imprezy organizowane przez rady sołeckie, ale też mamy swoje życie rodzinne – odpowiedział.

Rowerzyści w zeszłym tygodniu podpisali porozumienie o budowie 30 km ścieżek za unijne pieniądze. Będą na terenie gminy, ale wkład własny zapewni miasto. Jest na to 6 mln euro. Poprowadzą do Zawady i Cigacic oraz do Drzonkowa, Raculi, Ochli i Zatonia.

(kg)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki