Dla rycerzy i księżniczek

27 Maj 2022
Dzień Dziecka jak z bajki szykuje się 5 czerwca na deptaku. Imprezy dla najmłodszych odbędą się też w najbliższy weekend.

Bajeczne przyjęcie na deptaku

- Zapraszamy wszystkie księżniczki i wszystkich rycerzy z królestwa, a wiemy, że jest ich dużo - informują organizatorzy, czyli ZGrana Rodzina i Zielonogórski Ośrodek Kultury. W niedzielę, 5 czerwca, na deptaku, od 12.00 do 15.00 będą czekać bajkowe atrakcje. Organizatorzy zachęcają, żeby dzieci przebrały się za głównych bohaterów wydarzenia. Podczas imprezy księżniczki i rycerze będą mogli uzupełnić stroje o własnoręcznie wykonaną koronę lub balonowy miecz. Dzieci wylosują również swoje królewskie imiona, które zostaną zapisane na specjalnie przygotowanym kotylionie. ZGrana Rodzina, przy swoich stanowiskach, zaproponuje doskonałą zabawę polegającą na wspólnym tworzeniu bajek. Nie zabraknie upominków i nagród. Na deptaku pojawią się również stanowiska partnerów ZGranej Rodziny. Podczas całości wydarzenia towarzyszyć uczestnikom będą spektakle, animacje i zabawy prowadzone ze sceny przez Teatr Trójkąt.

Rodzinny piknik w Raculi

Przepis na udane popołudnie? Mieszkańcy spotkają się w niedzielę, 29 maja, od 14.00 do 17.00, na pikniku z okazji Dnia Dziecka! - Nasze pociechy czekały na takie wydarzenie dwa lata. Wcześniej byliśmy zamknięci w domach ze względu na pandemię. Racula bardzo się rozrosła, mamy tu sporo młodych rodziców z dziećmi i chcemy się bliżej poznać - tłumaczy Mirosława Jabłonka, sołtyska.

Rada sołecka i stowarzyszenia działające w Raculi połączyli siły i organizują rodzinny piknik. Zapewniają atrakcje dla dzieci i tych trochę starszych. O animacje i zabawy dla najmłodszych zadba Klaun Wesołek. Dostępne będą dmuchańce, planowane są pokazy baniek mydlanych, konkursy, komediowo-cyrkowe przedstawienie i malowanie twarzy. Swoje umiejętności i sprzęt ratowniczo-gaśniczy zademonstrują strażacy. Dla łasuchów nie zabraknie waty cukrowej i popcornu. Będą też grillowane kiełbaski.

Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym

Warsztaty Małego Ogrodnika odbędą się w sobotę, 4 czerwca, w godz. 13.00-15.00, w Ogrodzie Botanicznym. - Nauczymy maluchy jak siać, sadzić i dbać o „domowy ogródek” - tłumaczy BańkoUla, animatorka. - Niektóre dzieci z miasta nie wiedzą czy marchewka rośnie na drzewie czy w ziemi - uśmiecha się Paweł Wysocki, opiekun minizoo i Ogrodu Botanicznego. W ruch pójdą łopatki i konewki. Dzieci nauczą się sadzić rośliny, stworzą miniogródek, który będą mogły zabrać ze sobą oraz poznają podstawowe zasady pielęgnacji roślin, ich budowę. Przewidziano też zajęcia sensoryczne - kontakt z ziemią i roślinami.

Wędkowanie na Wagmostawie 

Cisza, spokój i wzrok skupiony na spławiku. - Wędkowanie to najlepsza forma oderwania dzieci od smartfonów, laptopów i tabletów - mówi Henryk Nowak z Polskiego Związku Wędkarskiego. W sobotę, 4 czerwca, na Wagmostawie odbędzie się Wędkarski Dzień Dziecka. Wydarzenie organizuje Rejon PZW Zielona Góra i zarząd koła PZW nr 13 Drobnica. Rywalizacja odbywa się w dwóch grupach wiekowych: do 9 lat i do 14 lat. W zawodach startują dzieci, ale rodzice oczywiście mogą pomagać. Zbiórka zawodników ok. 8.30 przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie (AQUA Pompy). Zapisy na miejscu. Po sportowej rywalizacji przewidziany jest wspólny posiłek.

Lemury w galerii

W piątek, 27 maja i w sobotę, 28 maja, dzieci odwiedzające galerię Focus Mall będą mogły wybrać się na wyprawę tropem lemurów i zobaczyć, jak wygląda ich życie na Madagaskarze. Na najmłodszych czekać będzie park zabaw, a w nim: puzzle XXL „Mapa świata”, zabawa „Mostek celności owy”, gra „Rwący potok”, mega klocki „Poznaj lemury”. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z dużym lemurem - maskotką i zdobyć w konkursie małego pluszaka. Częścią Dnia Dziecka z lemurami będzie wystawa „Halo Madagaskar” przygotowana we współpracy z wrocławskim ZOO.

(ap, łc, dsp)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki