Diamenty na wyciągnięcie ręki

18 Wrzesień 2023
Marka jubilerska Savicki powstała w latach 70. ubiegłego wieku w Lublinie. Wszystko zaczęło się na strychu małego mieszkania, gdzie Kazimierz Sawicki rozpoczął naukę jubilerstwa. Dziś firma jest obecna na dziewięciu rynkach zagranicznych. Jej serce od niedawna bije w Zielonej Górze.

Spółka ma tu siedzibę i zatrudnia kilkadziesiąt osób. - Cudze chwalimy, swego nie znamy - mówi prezydent Janusz Kubicki. - W Zielonej Górze działają przedsiębiorcy, którzy odnoszą sukcesy i budują biznesy rozpoznawalne na całym globie, trzeba ich doceniać i cieszyć się, że przyszłość zawodową wiążą z naszym miastem.

Za rozwojem marki Savicki stoją Paweł i Jakub Sawiccy, synowie założycieli, Kazimierza i Barbary. Paweł to najwyższej klasy jubiler. Jego autorskie projekty pierścionków zaręczynowych kolekcji The Light i The Journey zachwycają przełomową konstrukcją, która zapewnia niezwykły blask diamentów. Jakub to wizjoner z biznesowym zacięciem.

Innowacyjne podejście

W 2016 roku do firmy dołączył zielonogórzanin Tomasz Osman, obecny prezes i współwłaściciel, który jako ekspert branży e-commerce położył nacisk na internetową sprzedaż wyrobów marki Savicki. - To było zupełnie nowe spojrzenie. Pierścionki i obrączki zazwyczaj trzeba przymierzyć. My, w pewnym sensie stworzyliśmy takie możliwości on-line - tłumaczy prezes. W 2019 roku firma znalazła się w gronie trzech najlepszych sklepów internetowych w Polsce w konkursie e-Commerce Innovation Awards.

Osman zrobił coś jeszcze, wyszedł do szerokiej grupy klientów z ekskluzywnym produktem. - Ważnym elementem naszej działalności jest edukacja. Zależy nam, aby klienci obcowali ze szlachetnym kruszcem i kamieniami, rozumieli ich wartość i wrócili do tradycji rodowej biżuterii, przekazywanej z pokolenia na pokolenie - mówi T. Osman.

Przyjdź i przymierz

- Sercem salonu jest nasz autorski stół TryOn, który umożliwia swobodne przymierzanie pierścionków zaręczynowych i obrączek. Potem można skorzystać ze wsparcia sprzedawcy. Klienci zyskują komfort i swobodę - tłumaczy T. Osman.

Jak działa stół i jak na dłoni prezentuje się biżuteria marki, będzie można przekonać się 21 września. Tego dnia Savicki otwiera salon jubilerski w galerii Focus Mall. - W Polsce jesteśmy obecni m.in. w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Lublinie. Kolejną naturalną lokalizacją jest Zielona Góra - mówi Dagmara Polak, szefowa marketingu marki Savicki.

(łc)