Czarkowo będzie mieć placówkę oświatową

27 Styczeń 2023
Nowoczesny dwukondygnacyjny budynek. Elewacja w jasnym kolorze z charakterystycznymi pomarańczowymi, żółtymi i czarnym akcentami - tak na wizualizacjach prezentuje się nowy zespół edukacyjny, który powstanie na os. Czarkowo.

- Dziś mogę oficjalnie powiedzieć, że projekt budowy szkoły na tym osiedlu uzyskał wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia i mimo wcześniejszych protestów kilku osób ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja powstanie - mówi prezydent Janusz Kubicki.

W zależności od wielkości naboru do nowej placówki, mogą być tam utworzone oddziały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców Czarkowa. - Przy wjeździe na osiedle powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. Nie będzie to klasyczny Orlik, ale więcej szczegółów zdradzę wkrótce – dodaje Filip Gryko, szef klubu radnych Zielona Razem.

Łężyca rozwija się dynamicznie. Szacunki mówią, że w niedalekiej przyszłości na os. Czarkowo będzie mieszkać nawet 10 tysięcy zielonogórzan. Potrzeby mieszkańców są ogromne, a jedną z najważniejszych jest właśnie budowa placówki oświatowej. Przypominamy, że nieco ponad rok temu na os. Czarkowo w Łężycy odbyły się konsultacje w sprawie budowy placówki oświatowej i boiska. Wówczas kilkaset osób powiedziało, że szkoła to dla nich priorytet. W sierpniu ubiegłego roku podczas sesji rady miasta radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego na wskazanej działce, tak aby umożliwić tam budowę szkoły. W październiku na biurko prezydenta miasta trafił projekt budowalny i gdy wszystko szło dobrze, nagle pojawiły się protesty osób, które twierdziły, że jak na osiedlu pojawi się szkoła, to spadnie wartość ich nieruchomości.

- Mimo nieprzychylnych głosów nie poddaliśmy się, bo przecież wiemy jak bardzo jest potrzebna placówka oświatowa na tym osiedlu - kwituje prezydent Kubicki.

(łc)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki