Ciepło w prezencie

29 Grudzień 2020
Elektrociepłownia „Zielona Góra” po raz kolejny wesprze rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Ten wyjątkowy prezent pozwoli wielu osobom opłacić zaległe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę.

To już kilkunastoletnia, przedświąteczna tradycja - dzielenie się ciepłem z potrzebującymi. Także i w tym roku prezent otrzymają najuboższe zielonogórskie rodziny. Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”, podpisała porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. W poniedziałek, 21 grudnia przekazała symboliczny czek na 70 tys. złotych - na wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego.

Rodziny zakwalifikowane do udziału w akcji typuje rokrocznie MOPS. Pracownicy wiedzą najlepiej, kto takiej pomocy potrzebuje najbardziej, są w stałym kontakcie z podopiecznymi. Za otrzymane wsparcie mieszkańcy będą mogli pokryć rachunki za ciepło i ciepłą wodę użytkową.

- Akcję pomocy odbiorcom będącym w trudnej sytuacji materialnej realizujemy od 12 lat. Elektrociepłownia „Zielona Góra”, która jako producent i jedyny dystrybutor ciepła sieciowego w mieście, jest nierozerwalnie związana z Zieloną Górą, wychodzi naprzeciw potrzebom jego mieszkańców - naszych odbiorców - podkreślił Krzysztof Kwiecień, prezes zarządu EC „Zielona Góra”.

- Kolejny rok Elektrociepłownia „Zielona Góra” wsparła najbardziej potrzebujące rodziny w mieście poprzez przekazanie 70 tys. złotych na pomoc osobom, której tej pomocy najbardziej potrzebują. Raz jeszcze serdecznie dziękuję i wierzę, że poprzez MOPS środki te trafią do najbardziej potrzebujących – powiedział wiceprezydent Dariusz Lesicki.

- Bardzo dziękujemy za pomoc, którą Elektrociepłownia „Zielona Góra” nas obdarza co roku. Jest to bezcenne wsparcie dla naszych podopiecznych, osób starszych czy rodzin wielodzietnych, które borykają się z wieloma problemami finansowymi – mówiła Katarzyna Zborowska, zastępca dyrektora MOPS-u.

Od początku trwania programu przekazano już blisko milion złotych na wparcie osób tzw. wrażliwych społecznie. W ubiegłym roku z pomocy finansowej skorzystało 151 rodzin.

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki