Chynowianka jesienią wróci do siebie

21 Maj 2021
Kanonada strzelecka w derbach miasta! W środę TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra uległa Zorzy Ochla 2:6. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Faworytem spotkania byli goście, wszak Zorza jest dużo bardziej zaprawiona w bojach klasy okręgowej. Chynowianka zaś to beniaminek, dla którego najważniejszym celem w tym sezonie jest utrzymanie. Po bezbramkowej pierwszej połowie worek z golami rozwiązał Tomasz Wasielewski, wykorzystując tuż po przerwie rzut karny. A potem celne strzały padały już regularnie, co kilka minut. Do siatki Chynowianki trafiali kolejno: Radosław Słonecki, Maksymilian Chmielak, Tomir Kijowski, Michał Moskalik i Oskar Blinkiewicz. Gospodarzom na osłodę pozostały dwa trafienia Macieja Marczaka w końcówce (z rzutu karnego) i Macieja Enkota. - Niech żałują ci, co poszli do domu po pierwszej połowie - uśmiechał się po meczu Michał Grzelczyk, trener Zorzy. - Każdy zna się tutaj z każdym. To są takie mecze, które warto promować i pielęgnować w naszym mieście - dodał trener zwycięskiej drużyny.

- Pierwsza stracona bramka delikatnie podcięła nam skrzydła. Sam wynik chyba nieco za wysoki - skomentował Marcin Michniewski, doświadczony gracz Chynowianki. Za zespołem Pawła Maliszewskiego trudne mecze. W miniony weekend ulegli w Czerwieńsku Piastowi 0:4, teraz doznali porażki z Zorzą, a w sobotę w Lubsku będą czekać na nich Budowlani, piaty zespół okręgówki. - Mam wrażenie, że co trzy dni gramy z liderem, ale świetnie. Dla nas to kolejna lekcja - dodaje M. Michniewski.

Beniaminek ten sezon będzie kończył „na wynajmie”, grając domowe mecze na stadionie uniwersyteckim przy ul. Wyspiańskiego. Chynów Arena będzie gotowa na premierę przyszłego sezonu. - Jesteśmy na finiszu rozbudowy. Jest zrobione nawodnienie z prawdziwego zdarzenia. Odbyła się wertykulacja trawnika - mówi M. Marczak, napastnik zespołu. Rozbudowane są także pomieszczenia gospodarcze, będzie wiata grillowa. - Ten obiekt staje się sportowo-rodzinny. Na nasze mecze będą mogły przyjeżdżać całe familie - zaznacza M. Marczak.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki