Chwila wytchnienia na Winnym Wzgórzu

10 Wrzesień 2021
Tutaj, w winobraniowe wieczory poczujesz się jak na południu Europy. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej i grze świateł słychać gwar rozmów, a toasty są wznoszone lokalnym winem. Niewinny Ogródek w Winnym Grodzie- to prawdziwa strefa chilloutu!

Wchodząc na Winne Wzgórze widać grupki przyjaciół i rodzin. Niektórzy siedzą na ławkach, inni wybrali leżaki i z nich delektują się widokiem na panoramę Zielonej Góry. Rozmowy, śmiech i brzęk kieliszków słychać przy stolikach obok Piwniczki Winiarskiej. To wszystko przy akompaniamencie elektronicznej muzyki serwowanej na żywo przez DJ-ów - codziennie od 18.00 do 22.00. Klimatu dodaje również oświetlona Palmiarnia oraz iluminacje ozdabiające wzgórze. Można tu odpocząć od zgiełku deptaka, przy dobrej muzyce i z lampką lokalnego wina spędzić miły wieczór w gronie najbliższych. Dodatkową atrakcją są pokazy Teatru Ognia. W weekendy Winne Wzgórze odwiedza sporo osób, jednak w ciągu tygodnia to miejsce idealne dla tych, którzy wolą spędzać czas w bardziej kameralnym gronie. Potwierdza to Marika Huderek, z Piwniczki Winiarskiej. - W pierwszy dzień Winobrania mieliśmy największą sprzedaż w historii istnienia piwniczki. Zainteresowanie lokalnymi winami jest duże, przychodzą do nas świadomi klienci. Bardzo chwalą nasze wina, podkreślają, że są na światowym poziomie. W tygodniu mamy chwilę oddechu, żeby przygotować się na kolejny weekend - podsumowuje.

Niewinny Ogródek w Winnym Grodzie to nowość, która zagościła w tym roku w programie Winobrania. Wydaje się, że ta konwencja zyskała sympatię zielonogórzan i turystów. Przed nami ostatni winobraniowy weekend. W piątek zagra DJ BlackBeard, w sobotę - Hannah. W piątek o godz. 21.30 Karmazyn Fireshow zaprezentuje pokaz w stylu Electroswing.

(ap)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki