Chętni na remont ulicy Batorego

14 Marzec 2013
Pięć firm zgłosiło się do remontu ul. Batorego. Ulicę czeka gruntowna przebudowa.

Nie chodzi o niewielkie roboty przy wiadukcie kolejowym nad ulicą, lecz o gruntowny remont jezdni od ul. Dworcowej do ul. Energetyków. W czwartek minął termin składania ofert przetargowych. – Zgłosiło się pięć firm. Najtańsza oferta opiewa na 6 mln 582 tys. zł. Teraz sprawdzamy poprawność ofert – tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.

Remont ul. Batorego to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych. Ulicę czeka gruntowna przebudowa z całkowitą wymianą nawierzchni i podbudowy. Niektóre fragmenty zostaną poszerzone, umożliwiając wytyczenie prawoskrętów, co odkorkuje ulicę. Na skrzyżowaniu z ul. Energetyków powstanie rondo. Ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Wjazd będą mieli jedynie mieszkańcy posesji wzdłuż ulicy. Prace powinny rozpocząć się w połowie kwietnia.

Przebudowa ul. Batorego będzie realizowana w ramach tzw. schetynówek. Z tego programu można otrzymać wsparcie do 3 mln zł.

(tc)

Artykuły powiązane: 

Czas na dwie schetynówki: Batorego i łącznik Jagodowa - Wrocławska

Magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Batorego. To jedna z największych inwestycji drogowych w tym roku. I jedna z dwóch tzw. schetynówek.