Chcą Placu Praw Kobiet

22 Styczeń 2021
Trwa zbiórka podpisów pod projektem inicjatywy obywatelskiej w sprawie utworzenia Placu Praw Kobiet - w parku przy ul. Partyzantów.

Na pomysł wpadła Zofia Szozda, członkini zarządu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, założycielka grupy Wspólna Zielona Góra. - Plac Praw Kobiet będzie dla przyszłych pokoleń symbolem, że o swoje prawa, wolności trzeba zawsze walczyć i zielonogórzanie tak robili - mówi Z. Szozda. – Mieszkańcy, którzy tłumnie wychodzili na ulice pod hasłem obrony praw kobiet, wciąż mogą okazać swoją solidarność. Wystarczy, że zbiorą 10 podpisów sąsiada, kuzynki, wujka i tę listę przyniosą do jednego z punktów zbiórki.

O sprawę walczą też: Kacper Kubiak, prezes Instytutu Równości w Zielonej Górze, Agnieszka Chyrc, wiceprezeska Instytutu Równości, działaczka Strajku Kobiet, radni Filip Czeszyk i Grzegorz Hryniewicz (Zielona Razem) oraz radny Mariusz Rosik (KO-PO). Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w gminie powyżej 20 tys. mieszkańców pod obywatelskim projektem uchwały musi podpisać się przynajmniej 300 osób. Komitet, który się zawiązał, postawił sobie takie zadanie. Plac Praw Kobiet powstałby w odnowionym parku przy ul. Partyzantów, naprzeciw siedziby komendy policji i prokuratury.

Podpisy są zbierane w supermarkecie Auchan (w soboty w godz. 13.00-16.00), w biurze Polska2050 przy ul. Mickiewicza 13/1 (poniedziałek-piątek w godz. 13.00-18.00), w Tancbudzie przy ul. Okulickiego 41 (poniedziałek- piątek w godz.16.00-19.30) i w Centrum Pomocy „Warto jest pomagać” przy ul. Dąbrowskiego 35 (w godz. 10.00-15.00).

(rk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki