Charytatywna gala na ekranie

18 Grudzień 2020
Nie będzie rozgardiaszu pod halą CRS, ciężarówek z koncertowym sprzętem, tysięcy metrów tkanin na dekoracje. Jednak będą artyści i ich wersje kolęd, które przeniosą nas w magiczny, świąteczny czas. XVI gala „Warto jest pomagać” odbędzie się online.

Niemal do każdego wydarzenia, które odbywa się w 2020 r. można dołączyć frazę – inne niż zwykle. W ten schemat wpisuje się organizacja charytatywnej gali stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany... Artyści nie mogą wyjść na scenę, by zaśpiewać kolędy i pastorałki. Nie będzie biletów-cegiełek i wypełnionej po brzegi gośćmi hali CRS. Ale nadal można osiągnąć namiastkę przedświątecznego klimatu i podzielić się cząstką swojego serca z podopiecznymi stowarzyszenia. – Koncert będzie wyglądał zupełnie inaczej – przyznaje Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia. - Do tradycyjnej gali przygotowania zaczynają się już pół roku wcześniej. W tym roku nie ma możliwości zorganizowania koncertu w takiej formie, jaką wszyscy znamy. Przyjaciele zmobilizowali nas, żeby zorganizować wydarzenie online. Przygotowujemy je tak, żeby każdy poczuł magię świąt.

Już w najbliższą niedzielę, 20 grudnia, o 16.00 rozpocznie się wyjątkowa XVI gala stowarzyszenia. Wystarczy włączyć transmisję na facebookowym fanpage’u „Warto jest pomagać”. Wydarzenie będzie też  relacjonowane przez Radio Index. Artyści połączą się z widzami ze swoich domów. – Jedyne, co możemy zdradzić to informacja, że pojawią się na żywo artyści, którzy byli naszymi gośćmi przez te wszystkie lata. Kto wystąpi? Z kim się spotkamy? To będzie niespodzianka. Chcemy, aby Państwo dołączyli do nas w niedzielne popołudnie i spędzili ten czas z Leszkiem Jenkiem, Grzegorzem Hryniewiczem, gośćmi i wspomnieniami – mówi Agnieszka Hryniewicz, odpowiedzialna za kontakt z artystami.

W trakcie koncertu odbędą się cztery licytacje świątecznych ozdób. Warto śledzić spotkanie i wziąć udział w aukcjach, bo cel jest szczytny. Dochód zostanie przeznaczony dla Ani z Zielonego Wzgórza. Dziewczynka choruje na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Żeby uratować życie Ani, potrzeba aż 9,5 mln zł. W całym mieście trwają zbiórki, kiermasze, licytacje, które pomagają w zebraniu tej ogromnej kwoty. Ania obecnie jest poddawana intensywnej rehabilitacji i leczeniu. Rodzice walczą o każdy jej ruch i o to, by nie miała odleżyn i przykurczy mięśni.

Podczas gali poznamy też zwycięzców plebiscytu „Anioły Roku”. - Wpłynęło do nas sporo zgłoszeń i spośród wszystkich nadesłanych kapituła konkursowa wyłoni zwycięzców. To ludzie, którzy bezinteresownie, zawsze stoją na straży pomocy, dobra i wsparcia  – podkreśla G. Hryniewicz. Kandydatów do „Anioła Roku 2020” można było zgłaszać w trzech kategoriach: osoba, firma, instytucja/organizacja.

(ap)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki