Centrum Rodziny ze wsparciem

18 Kwiecień 2024
Nowa siedziba Fundacji Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatalnym przy ul. Langiewicza rośnie w oczach. Miasto przekazało kolejną transzę, blisko 400 tys. zł, na obiekt, w którym w przyszłości młodzi rodzice i ich dzieci znajdą fachową pomoc.

- Pięć lat temu wymarzyliśmy sobie wspólnie z mieszkańcami, żeby w Zielonej Górze powstało centrum, gdzie będziemy nieść wsparcie rodzicom. Chodzi o to, aby pomagać, ale nie tylko kiedy jest bardzo źle, ale również wtedy, kiedy jest dobrze. To będzie wyjątkowe miejsce w skali kraju - przekonuje Joanna Habura, prezeska Fundacji.

Istotnym elementem inwestycji jest stworzenie hospicjum perinatalnego, gdzie opiekę zyskają rodzicie, którzy dowiedzą się, że ich nienarodzone dziecko będzie prawdopodobnie żyć krócej od nich. - Zabezpieczamy też pary ze względu na emocje, psychologię, ale i pod kątem położniczym - tłumaczy J. Habura.

Inwestycja szacowana jest na około 2,7 mln zł, ale warto podkreślić, że miasto ofiarowało fundacji działkę pod powstające centrum. - Prezydent Janusz Kubicki od razu zadeklarował, że jeśli zbierzemy milion, to on dołoży drugi. I teraz właśnie otrzymaliśmy kolejną transzę, która pozwoli nam kontynuować inwestycję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to centrum będzie gotowe jesienią - zaznacza prezeska Habura.

Prezydent Kubicki jest zdania, że należy wspierać takie wyjątkowe inicjatywy. - Jesteśmy na placu budowy obiektu, który jest ważny dla mieszkańców. Widać już, że mury pną się do góry i za kilka miesięcy zielonogórzanie będą mogli korzystać z tego miejsca. Będziemy dalej wspierać fundację. Dlaczego? Bowiem miasto tworzą ludzie, a to jest cenna inicjatywa skierowana do zielonogórzan. Jestem przekonany, że potrzebujący znajdą tutaj pomoc - mówi J. Kubicki.

(md)