Budujemy nowe mieszkania

20 Marzec 2024
KTBS stawia dwa kolejne bloki wielorodzinne przy ul. Anny Jagiellonki, łącznie 112 mieszkań. Będą gotowe w przyszłym roku.

Czteropiętrowe budynki będą miały pięć kondygnacji (bez piwnic). To łącznie 112 lokali mieszkalnych - w tym są 52 kawalerki o powierzchni około 32 mkw. i 60 mieszkań dwupokojowych o pow. około 41 mkw.

Mieszkania będą miały pomalowane ściany i sufity, będą okładziny ścienne i podłogowe (panele, płytki), drzwi wejściowe i wewnętrzne (pokojowe, łazienkowe), kuchenka elektryczna i windy. Nie zabraknie zieleni i placu zabaw.

- Bardzo się cieszę, że konsekwentnie rozwijamy budownictwo społeczne - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Takie są oczekiwania zielonogórzan i robimy wszystko co możliwe, żeby zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Agrobex i Agrobex Budowa z Poznania.

- Te dwa bloki będą gotowe w marcu przyszłego roku - zapowiada Janusz Jankowski, prezes KTBS. - Wszystkie lokale zostaną wykończone pod klucz. Planujemy 112 miejsc parkingowych i cztery dla osób z niepełnosprawnościami.

Koszt zadania - 27 mln 650 tys. zł. Miejska spółka w Zielonej Górze ma już 40 bloków. Ogółem w zasobach KTBS jest już 1906 mieszkań.

- Zapotrzebowanie na mieszkania KTBS jest bardzo duże, o czym świadczy kolejka chętnych. Nam udaje się ją rozładować - podkreśla radny Andrzej Bocheński, który pilotuje zadanie.

(rk)