Bije rekord dla małej Ani

19 Marzec 2021
W ubiegłym roku rapował nieprzerwanie przez 12 godzin. W najbliższą niedzielę, 21 marca, w samo południe planuje pobić swój życiowy rekord i freestylować całą dobę. Rademenez w ten sposób chce pomóc Ani Orłowskiej cierpiącej na SMA.

Dzielną dziewczynkę i jej rodziców, walczących o zdrowie córeczki, zna już niemal cała Zielona Góra. Terapia genowa kosztuje 9,5 mln zł, a do uzbierania jest jeszcze ponad 5,5 mln zł. Rademenez, pamiętając o swoim zeszłorocznym sukcesie w rapowaniu przez 12 godzin, postanowił połączyć bicie nowego rekordu z promowaniem zbiórki dla Ani. Projekt pod nazwą „Walka z czasem” ma podwójne znaczenie. Rademenez będzie walczył o ustanowienie nowego rekordu, jednocześnie zbierając pieniądze dla Ani Orłowskiej, która walczy z czasem, bo z każdym dniem jest coraz słabsza i jak najszybciej powinna otrzymać najdroższy lek świata. - Nie jestem pierwszą osobą w świecie freestylowym, która przekroczy barierę 12 godzin czy doby. Rekord Guinnessa w rapowaniu na freestylu to 33 godziny 33 minuty i 33 sekundy. Wierzę, że uda mi się rapować bez przerwy przez 24 godziny - mówi Rademenez.

Mimo, że jego rymy tworzone są spontanicznie na żywo, to w przygotowaniach do projektu nie idzie na żywioł i skrupulatnie je planuje. - Co drugi dzień rapuję przez godzinę lub dwie, robiąc tylko przerwy na łyk wody. Mam treningi fizyczne, pracuję nad oddechem. Codzienne wizyty w komorze hiperbarycznej dają solidną regenerację, zwiększają wytrzymałość i pozytywnie wpływają na cały organizm. Suplementuję się też odpowiednimi minerałami i witaminami. To będzie niemal jak maraton - opowiada o swoich przygotowaniach raper.

Transmisja z koncertu będzie prowadzona na Facebooku na profilu Rademeneza oraz na jego koncie na YouTube: Rademenez MC oraz w Radiu Index. Start projektu w niedzielę, 21 marca, o godz. 12.00. Zbiórka dla Ani jest cały czas prowadzona na portalu siepomaga.pl/ania. Radosław Blonkowski dołączył swoją skarbonkę: milionrymowdlaani. Każdy, kto wpłaci 10 zł może napisać w mailu (adres: walkazczasem24@gmail.com), kto ma zostać pozdrowiony podczas transmisji na żywo, oczywiście w formie rymów wplecionych w freestyle.

Pieniądze dla Ani zbiera również Stowarzyszenie Kolorowy Chynów. Podczas ostatniego kiermaszu zebrało blisko 10 tys. zł. W wyzwaniu #skakAnki, polegającym na wykonaniu 10 skoków na skakance, brali udział m.in. zielonogórscy policjanci. W najbliższą niedzielę charytatywny trening na torze z przeszkodami poprowadzi Rafał Kasza. Wciąż trwają licytacje na Facebookowej grupie: Licytacje dla Ani z SMA, gdzie codziennie dodawane są nowe fanty. W zbiórki dla dzielnej Ani zaangażowane są tysiące osób, jednak do celu, jakim jest 9,5 mln zł ,wciąż wiele brakuje.

(ap) 

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki