Biegiem, spacerem… na koncert, festyn, spektakl

17 Czerwiec 2022
W przyszłym tygodniu zakończenie roku szkolnego... i rozwiązał się worek z imprezami. Myślami jesteśmy już na wakacjach, chcemy się spotykać, bawić, śpiewać, tańczyć, rozmawiać. Okazji ku temu nie zabraknie! Przeróżnych! Szykujcie garnitury, stroje sportowe i… piżamy!

WIECZNIE ZŁOTE PRZEBOJE

W sobotę, 18 czerwca, przypomnimy sobie stare, ale wiecznie złote przeboje - od lat 60. do 80. - Chcesz potańczyć lub posłuchać starych melodii? Przyjdź w sobotę na deptak koło ratusza (przy restauracji Bachus) w godz. 17.00-20.00 - zaprasza organizator radna Eleonora Szymkowiak. Dla wszystkich miłośników muzyki największe przeboje zagra klawiszowiec.

SOBÓTKOWY OGIEŃ

Spotkajmy się nad rzeką i stwórzmy wyjątkowy spektakl ognia i wody zmieszany z aromatem ziół kupalnych - zaprasza Stowarzyszenie Inicjatyw Proludzkich Entropia. W sobotę, 18 czerwca, nad Odrą w Cigacicach będzie okazja do celebrowania czasu letniego przesilenia i początku lata. W programie warsztaty bębniarskie, koncerty muzyki folkowej i tradycyjnej, rytuał sobótkowy, spektakl teatru ognia, potańcówka i dużo improwizowanego grania na żywo. Wstęp na wydarzenia od 18.00 do 23.00 jest wolny.

AKUSTYCZNIE I ROCKOWO

Rozpoczyna się sezon na koncerty nad jeziorem w Dąbiu. Pierwszy z nich-– charytatywny występ Michała Wiśniewskiego oraz zespołu Sztywny Pal Azji odbędzie się w piątek, 17 czerwca. Bilety dostępne na lubuskielato.pl, cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ufundowanie półkolonii dla dzieci z Polski i Ukrainy. Natomiast w sobotę, 18 czerwca, czeka nas Euforia Dźwięku. Zagrają DJ-e z Polski, Holandii i Niemiec, legendy muzyki klubowej. Bilety wciąż dostępne.

SPOKO ZAKOŃCZENIE SEZONU

Przyjaciele i rodzina całej Spoko Family wtorkowe popołudnie, 21 czerwca, mają już zaplanowane. W Lubuskim Teatrze odbędzie się uroczyste podsumowanie tanecznego roku. O 17.00 show najmłodszych uczestników zajęć, od 19.00 umiejętności zaprezentują grupy średnio i zaawansowane. - To będzie okazja, żeby zobaczyć wiele nagradzanych na festiwalach choreografii. Nagramy te występy i pokażemy je publiczności również w mediach społecznościowych - obiecuje Filip Czeszyk ze Studia Tańca Spoko Family.

PIOSENKI O ZIELONEJ GÓRZE

Autorskie teksty piosenek o mieście w wykonaniu dzieci z zielonogórskich szkół będzie można usłyszeć w środę, 22 czerwca, w MCKiE „Dom Harcerza”. O 10.00 rozpocznie się koncert finałowy konkursu na „Piosenkę o Zielonej Górze” zorganizowanego z okazji jubileuszu 700 i 800 lecia miasta. - Usłyszymy osiem zwycięskich piosenek. Jesienią dzieci będą nagrywać płytę, a do wszystkich placówek oświatowych w mieście trafią specjalne śpiewniki - zapowiada Iwona Aniszkiewicz-Stankowiak ze Stowarzyszenia Oczywiście Zielona Góra!

40-LECIE MOSIR-U

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na festyn sportowo-rekreacyjny z okazji swoich 40. urodzin. W sobotę, 25 czerwca, na parkingu przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym zaplanowano imprezę „Czas na sport”. Od 10.00 do 15.00 na dorosłych i dzieci czekają atrakcje, nie tylko sportowe. W planach są występy sceniczne, pokazy wojskowe, dmuchańce, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne. - Jest co świętować i zamierzamy się dobrze bawić - zaprasza Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u. - W planach mamy wiele atrakcji dla mieszkańców, w tym nasz tradycyjny bieg na dystansie 5 i 10 km, do tego oczywiście bieg dla maluchów.

NOCNY SPACER PIDŻAMOWCÓW

To już 8. edycja ulubionego wydarzenia wszystkich nocnych marków. Wędrówka pod gwieździstym niebem po ścieżkach Wzgórz Piastowskich odbędzie się w sobotę, 25 czerwca. Zbiórka o 22.00 przed Ogrodem Botanicznym. - Obowiązkowy strój to pidżama lub koszula nocna, możecie ubrać też podomki i szlafmyce. To będzie świetna przygoda, szczególnie dla dzieci - zaprasza Igor Skrzyczewski, organizator wydarzenia. Wszyscy powinni zaopatrzyć się w latarki. - Po spacerze trzeba się posilić, więc zapraszam na ognisko z kiełbaskami - zachęca Paweł Wysocki, opiekun Ogrodu Botanicznego z ramienia ZGM. W tym roku podczas spaceru zbierane będą datki na remont wiekowego samochodu OSP Sucha. W przypadku złej pogody organizatorzy zastrzegają zmianę terminu spaceru na 2 lipca.

RUNAWAY JUNIOR

Ruszyły zapisy na sportowe wydarzenie w samym sercu miasta. Specjalny tor z przeszkodami dla najmłodszych zostanie rozstawiony na deptaku w niedzielę, 3 lipca. Wtedy najmłodsi staną do sportowej rywalizacji, ale też będą mieli okazję do zabawy na wakacyjnym pikniku. - Chcę zaszczepiać w dzieciach i dorosłych jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu - mówi Rafał Kasza, organizator wydarzenia. Zapisy na stronie https://runawayocr.pl

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki